کد مطلب: 108268
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: با توجه به تاکیدات رئیس‌جمهور تا پایان فروردین‌ماه هیچگونه افزایش قیمتی در حمل و نقل و خدمات سفر در بخش‌های دولتی و غیردولتی نخواهیم داشت.
 
به گزارش ایران خبر،  علی‌اصغر مونسان در رزمایش طرح بزرگ ترافیکی نوروز 97 با اشاره به فعالیت 19 دستگاه اجرایی در ستاد سفرهای نوروزی اظهار کرد: از 2 ماه پیش جلسات این ستاد تشکیل شد و با برنامه‌ریزی منسجم تلاش کردیم در نوروز 97 سفرهای خوبی را برای مردم ایران فراهم کنیم. 
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور اضافه کرد: در این ستاد کمیته‌های مختلفی تشکیل شد و یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث برای نوروز 97 افزایش سطح کیفیت خدمات نوروزی در سفرهاست. 
وی ادامه داد: علاوه بر این موضوع با توجه بر تاکیدات رئیس جمهور، سفرهای ارزان‌قیمت را در دستور کار خود قرار دادیم و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد تا پایان فروردین‌ماه هیچگونه افزایش قیمتی در حوزه حمل و نقل و خدمات سفر در بخش‌های دولتی و غیردولتی نداشته باشیم. 
مونسان در ادامه با اشاره به ارتقای توانمندی‌های بومگردی و بهره‌مندی از ظرفیت اقامتگاه‌های تاریخی گفت: در سال جاری تلاش شد تا جاذبه‌های تاریخی و گردشگری کشور بیش از پیش به مردم معرفی شود و در گذشته شاید این جاذبه‌ها نتوانسته بود به خوبی معرفی شده و آنها را در مقصد سفر مردم بگنجاند ولی امسال پورتال جامعی برای معرفی این ظرفیت‌ها از سراسر کشور راه‌اندازی شده و مقصدهای گردشگری با عکس و توضیحات کامل در آن معرفی شده است. 
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور با بیان اینکه معرفی جاذبه‌های گردشگری می‌تواند باعث توزیع سفر در کشور شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بخش ایمنی سفر نیز وزارت راه و پلیس تلاش کرده‌اند و امیدواریم امسال شاهد کمترین اتفاقات تلخ و همراهی هرچه بیشتر مردم برای داشتن سفری ایمن باشیم.
منبع : تسنیم