کد مطلب: 108915
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۵
تولیت آستان قدس رضوی گفت: نمایشگاه های مختلفی را با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی برگزار می کنیم.
 
به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر شنبه در دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد:صنایع دستی و گردشگری از موثرترین بسترها برای معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی است و درآمد پایدار حاصل از آن می‌تواند وابستگی کشور به درآمد نفتی را کاهش دهد.
بیشتر بخوانید:
 دستور ویژه رییسی درخصوص زمین‌های اطراف حرم +عکس
وی افزود: تصور اثرگذاری گردشگر خارجی بر فرهنگ ملی و دینی ایران، تصوری غلط بوده و قطعا موضوع عکس این تفکر است.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: جاذبه‌های گردشگری و اقلیمی ایران از کشورهایی با میزان گردشگر بالا همچون ترکیه بسیار بیشتر است، اما متاسفانه هزینه سفر یک خانواده ایرانی به مناطق گردشگری داخلی حتی مشهد بعضاً از هزینه سفر به ترکیه  گران تر است.
تولیت آستان قدس رضوی گفت:  منطقه شمال کشور از جمله زیباترین و بی‌نظیرترین اقلیم‌ها برای توسعه گردشگری است اما  متأسفانه امروز این جغرافیای زیبا به دست عده‌ای سودجو در دست نابودی قرار دارد.
رئیسی خاطرنشان کرد: آستان قدس بودجه‎ و تمرکز ویژه ای برای خرید کتب خطی اختصاص داده است تا از خروج این آثار مهم فرهنگی از کشور جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: آستان قدس از فرصت حضور انبوه زائر در سال استفاده کرده و  نمایشگاه های مختلفی را با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی  خصوصا در جوار بارگاه منور رضوی برگزار می‌ کند تا پشتیبانی برای صنایع دستی باشد.
منبع : مشرق