کد مطلب: 109449
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
روزنامه الشرق قطر مطلبی خواندنی با عنوان «سیاست جدید عربستان در ۳۰۰ کلمه» نوشت.
 

به گزارش ایران خبر، پس از انتشار فتواهای جدید از سوی رهبران جدید عربستان درباره عبایه سیاه زنان، پادشاهی سعودی قصد دارد لباس سیاه سیاست را در آورده و یک لباس چند رنگ جدید که پر از تناقض است بر تن سیاست خود بپوشاند.

روزنامه الشرق قطر با انتشار مطلبی تحت عنوان «سیاست عربستان در ۳۰۰ کلمه» با اشاره به اتهامات عربستان به ارتباط انصارالله یمن با جمهوری اسلامی ایران، می‌نویسد؛ اکنون عربستان از حل سیاسی بحران صحبت می‌کند. رهبران عربستان می‌گویند قصد دارند جنگ یمن که هزاران کشته و زخمی از افراد غیر نظامی بر جای گذاشته است را با یک راه سیاسی حل کنند و این در حالی است که ائتلاف عربی در ابتدای جنگ مدعی بود قادر به نابود کردن حوثی‌ها (انصارالله) تنها در چند ساعت است.

الشرق می‌افزاید؛ در حالیکه در مرز با یمن جنگ شدیدی در جریان است و بسیاری از جوانان پادشاهی کشته می‌شوند، اما عربستان قصد دارد این وضعیت را از راه سیاسی حل کند.

در ادامه این مطلب به سخنان اخیر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در گفت و گو با مجله تایم اشاره شده است. وی در این گفت: وگو اعلام کرد که با ماندن بشار اسد در راس قدرت سوریه مخالف نیست.

الشرق می‌نویسد؛ جملاتی مانند؛ اسد می‌رود، اسد خواهد رفت، الان وقت رفتن اسد است سخنانی بود که شب و روز از زبان عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان تکرار می‌شد، اما روز ۳۱ مارس ساعاتی قبل از نوشتن این گزارش ولیعهد عربستان اعلام کرد اسد از قدرت کنار نخواهد رفت و این در حالی است که نیم میلیون کشته و بیش از ۱۰ میلیون پناهنده در سوریه بر جای مانده است، خانه‌ها بر سر مردم خراب شد و هزاران نفر در دریا جان باختند.

روزنامه قطری می‌نویسد؛ به نظر می‌رسد عربستان در این دو مورد سیاست جدیدی اتخاذ کرده است، معلوم نیست شاید به زودی عربستان اعلام کند که ایران دوست و متحد ماست.

منبع : میزان