کد مطلب: 110147
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
بیژن نامدار زنگنه امروز (دوشنبه، 20 فروردین ماه) در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در پاسخ به اظهارات نادر قاضی‌پور در خصوص تولید بنزین اظهار داشت: در یک سال گذشته 15 میلیون لیتر به تولید بنزین ایران اضافه شده و در 4 ماه آینده نیز 12 میلیون لیتر دیگر به میزان تولید بنزین اضافه می‌شود یعنی 27 میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین افزوده خواهد شد.
 

افزایش ۱۲ میلیون لیتری تولید روزانه بنزین تا ۴ ماه آینده
وزیر نفت گفت: در ۴ ماه آینده ۱۲ میلیون لیتر به میزان تولید بنزین کشور اضافه می‌شود.

به گزارش ایران خبر، بیژن نامدار زنگنه امروز (دوشنبه، 20 فروردین ماه) در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در پاسخ به اظهارات نادر قاضی‌پور در خصوص تولید بنزین اظهار داشت: در یک سال گذشته 15 میلیون لیتر به تولید بنزین ایران اضافه شده و در 4 ماه آینده نیز 12 میلیون لیتر دیگر به میزان تولید بنزین اضافه می‌شود یعنی 27 میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین افزوده خواهد شد.

وزیر نفت بیان کرد: تا پایان سال 12 میلیون لیتر به تولید بنزین اضافه می‌شود و از 6 ماهه دوم سال جاری دیگر واردات بنزین نخواهیم داشت.

وی افزود: مشکل بنزین را در پالایشگاه‌ها نبینید بلکه این مشکل در خودروسازی‌ها است زیرا سالانه 10 درصد به میزان تولید خودروها افزوده می‌شود که این امر موجب رشد مصرف بنزین می‌شود.

زنگنه گفت: به همان تعدادی که خودرو اضافه می‌شود مصرف بنزین نیز افزوده می‌شود.

منبع : تسنیم