۱
 
کد مطلب: 110224
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس از پلمب ۳ واحد آبکاری غیرمجاز و یک رستوران آلاینده با حکم مرجع قضایی در این شهرستان خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، عزیز میکائیلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مأموران اجرایی اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان پردیس در هماهنگی با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، 3 واحد آبکاری آلاینده در لکه صنعتی بومهن و منطقه کرشت و یک واحد خدماتی رستوران در منطقه کمرد را به جهت ایجاد آلایندگی و تهدید علیه بهداشت عمومی پلمپ کردند.

وی با اشاره به ایجاد آلودگی شدید توسط این واحدها در منطقه افزود: این واحدها به‌دلیل ایجاد آلایندگی، فعالیت غیرمجاز و همچنین عدم توجه به اخطاریه‌های صادره، توسط مأموران یگان حفاظت شهرستان پردیس پلمپ شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با بیان اینکه در راستای صیانت از محیط زیست و حفظ سلامت مردم با فعالیت هرگونه واحد آلاینده در این شهرستان برابر قانون برخورد می‌شود خاطرنشان کرد: این قبیل واحدها که پساب تولیدی خود را به منابع زیرزمینی و سطحی تخلیه می‌کنند با نظر سازمان حفاظت محیط زیست در صورت تشخیص آلایندگی باید جمع‌آوری و به شهرک‌های صنعتی مصوب منتقل و فعالیت آن‌ها ساماندهی شود.

میکائیلی خاطرنشان کرد: با توجه به بارگذاری و تراکم بالای جمعیت در این شهرستان و حساسیت موضوعات زیست محیطی، همکاری و همدلی همه دستگاه‌ها و نیز مشارکت و همراهی مردم در حل بسیاری از مشکلات و معضلات این شهرستان درحوزه محیط زیست می‌تواند بسیار تأثیرگذار ‌باشد.

ز

منبع : تسنیم
 
 
روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۳:۴۸:۵۹
منبع خبر اصلی سایت اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران ( سامات ) می باشد .