کد مطلب: 110239
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲
همانقدر که برجام به ایران متعلق است، به روسیه و به بقیه اعضای 1+5 متعلق است
 
به گزارش ایران خبر،معاون سیاسی وزیر امور خارجه با بیان اینکه برجام فقط متعلق به آمریکا نیست که هر تصمیمی بخواهد بگیرد، گفت: توافق هسته‌ای متعلق به جامعه بین‌المللی و همه کشورهایی است که مذاکره کردند. سید عباس عراقچی در گفت‌وگو با شبکه راشاتودی با بیان این نکته که برجام یک توافق مهمی بود که روسیه یکی از طرف‌های قوی آن بود، عنوان کرد: «همانقدر که برجام به ایران متعلق است، به روسیه و به بقیه اعضای 1+5 متعلق است».
معاون سیاسی وزیر خارجه همچنین به روابط تهران و مسکو اشاره کرد و افزود: «روابط ایران و روسیه از یک اهمیت بسیار زیادی برای دو کشور برخوردار است و روابط بسیار مستحکمی است و حوزه‌های مختلفی اعم از سیاسی، اقتصادی و استراتژیک را در برمی‌گیرد. همکاری‌های دو کشور به لحاظ دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار موثر است و به این همکاری‌ها ادامه خواهیم داد». عراقچی افزود: «در مورد سوریه همکاری بسیار نزدیکی در قالب روند آستانه و به صورت دوجانبه داریم». او با بیان اینکه در موضوع برنامه هسته‌ای ایران، روسیه یک شریک بسیار مطمئن از ابتدا بوده و هنوز هم هست، اظهار داشت: «بسیاری از برنامه‌های هسته‌ای ما در مشارکت و همکاری با دولت روسیه پیش می‌رود».
عراقچی با بیان اینکه به روابط مستحکم خود با روسیه در همه عرصه‌ها ادامه خواهیم داد، اظهار داشت: «این روابط روز به روز شکل بهتری به خود می‌گیرد و مطمئن هستم در همین جهت حرکت خواهیم کرد».
 معاون وزیر امور خارجه همچنین درباره حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به پایگاه هوایی «تی 4» در حومه حمص سوریه با اشاره به موضع‌گیری ایران در این خصوص بیان کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال افزایش تنش در منطقه است و فکر می‌کنم همه طرف‌های درگیر باید نسبت به این قضیه بسیار هوشیار باشند.
وی افزود: پیروزی‌های دولت سوریه در آن کشور و در مقابله با عوامل تروریست و اقتدار مجدد سوریه بر اراضی خودش مسلما برای دشمنان سوریه گران تمام خواهد شد و آنها تمام تلاش خود را برای ایجاد مجدد تنش و گسترش درگیری‌ها  انجام خواهند داد و همه باید نسبت به این قضیه هوشیار باشند.
منبع : ایران آنلاین