کد مطلب: 110447
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: جهان باید به طور جدی به پیامدهای تهدید علیه سوریه فکر کند.
 

به گزارش ایران خبر، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در نشست خبری در مسکو گفت: جهان باید به طور جدی به پیامدهای تهدید علیه سوریه فکر کند.

وی افزود: داعش نتیجه سیاست‌های غیرقانونی واشنگتن در توسل به زور علیه عراق است. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ همتای آمریکایی اش به تحولات در سوریه پرداختند.

زاخارووا افزود: بیشتر اطلاعاتی که درباره حمله ادعایی شیمیایی در سوریه منتشر می‌شود، از سوی گروه کلاه سفیدهاست.

زاخارووا گفت: نوارهای ویدئویی از تصاویر ساختگی و نمایشی داریم که گروه‌های مسلح در سوریه تهیه کرده اند. پزشکان و کارشناسان روسی از محلی که ادعا می‌شد هدف حمله شیمیایی قرار گرفت بازدید کردند و هیچ نشانه‌ای در این باره پیدا نکردند. غرب نمی‌خواهد تحلیل واقع بینانه ما را درباره نمایش‌های جعلی از حمله شیمیایی ادعایی به غوطه شرقی بشنود.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: حمله هوایی اسرائیل به فرودگاه تیفور در سوریه، همزمان با تحرکات تروریست‌های داعش در این منطقه بود.

غرب در ماجرای اسکریپال به دنبال باج گیری از روسیه است

زاخارووا در نشست خبری در مسکو گفت: ماجرای مسمومیت سرگئی اسکریپال، برای باج گیری از روسیه است. از همه ابزارهای رسانه‌ای در ماجرای اسکریپال برای پمپاژ اطلاعات دروغ علیه ما استفاده کردند. شاهد موج تبلیغات گسترده برای تحریف واقعیت‌ها در مورد ماجرای اسکریپال هستیم. ماجرای اسکریپال را آزمودن شیوه جدیدی برای جنگ رسانه‌ای می‌دانیم.

تهدیدهای آمریکا و فرانسه درباره حمله به سوریه، نقض منشور سازمان ملل است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد تهدیدهای آمریکا و فرانسه در خصوص حمله به سوریه، نقض منشور سازمان ملل متحد است.

منبع : میزان