کد مطلب: 110528
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
عملیات نظامی صبح امروز علیه سوریه با هدف تاثیر گذاری بر دستگاه محاسباتی متحدین سوریه و بازگشایی میز مذاکرات راهبردی درباره این کشور صورت گرفته است.
 

به گزارش ایران خبر، رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی و بین‌الملل در کانال تلگرامی‌اش نوشت:

همچنان که احتمال داده می‌شد؛ اقدام نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه سوریه، محدود و نقطه‌ای بود. اهداف عملیات نظامی صبح امروز چیست؟

عملیات نظامی صبح امروز علیه سوریه  با هدف تاثیر گذاری بر دستگاه محاسباتی متحدین سوریه و بازگشایی میز مذاکرات راهبردی درباره این کشور صورت گرفته است. این مهم را از روی کیفیت و کمیت و نقاط آماج می‌توان فهم کرد. عملیات محدو انجام شد و از این پس، سه کشور مهاجم  تلاش خواهند کرد تا چیدمان و دستور میز مذاکرات را تعیین کنند. تلاش برای معامله با روسیه درباره سوریه و اخذ امتیاز از ایران آغاز خواهد شد.

بنابراین، تاکید می‌شود اقدام نظامی محدود و نقطه‌ای علیه سوریه، پیوست طرح مدون جنگ روانی-ادراکی استراتژیک است تا متحدین سوریه وادار به تجدید نظر در محاسبات خود شده و دچار خطای محاسباتی گردند. در این ارتباط آمریکا، انگلیس و فرانسه، اخذ امتیاز از ایران در اصلاح برجام را به انتظار نشسته‌اند. از امروز گسل غربگرایان، به عنوان شبکه همکار، برای تغییر محاسبات در ایران فعال خواهد شد.

منبع : مشرق