کد مطلب: 110672
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۴
آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در حاشیه اولین کنفرانس بین‌المللی وحدت در سوریه با دکتر بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه دیدار و گفتگو کرد.
مطالبی که رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اینجانب فرموده‌اند موجب افتخار من است + عکس
 
به گزارش ایران خبر، در آغاز نشست بشار اسد ضمن خوش آمد گویی به هیئت مجمع تقریب و سایر هیئت‌های شرکت کننده در نخستین اجلاس وحدت امت اسلامی که برای نخستین بار در سوریه برگزار شد.

رئیس  جمهور سوریه اظهار داشت: مطالبی که رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اینجانب فرموده‌اند موجب افتخار من است.

بشار اسد ضمن تشکر از حضور علما و نخبگان در این کشور و با اشاره به شرایط حساس کنونی که سوریه مورد تهاجم استکبار قرار دارد این حضور را نشانه حمایت ملت‌های مسلمان از محور مقاومت و خصوصا کشور سوریه می‌داند.

رئیس جمهور سوریه گفت: ما در سوریه به نقش علما و وحدت مسلمین در این شرایط حساس باور داریم و نقش سازنده‌ی عالمان دینی مانند سایه‌ای بر سر ملت‌های مسلمان است.

وی عنوان کرد: اینکه رهبر انقلاب اسلامی ایران مرا با آن اوصاف مورد لطف قرار دادند موجب افتخار من است.

رئیس جمهور سوریه درپایان از علماء خواستند مبانی عقلی وحدت و مقاومت را مورد بررسی قرار دهند و ویروس تکفیر را شناسایی کرده و پادزهر آن را ارائه دهند.
 

پس از سخنان رئیس جمهور آیت الله اراکی به عنوان نخستین سخنران از آقای رئیس جمهور و وزیر اوقاف که زمینه تاسیس مجمع وحدت امت و برگزاری این اجلاس با حضور بزرگانی از علما و متفکران جهان اسلام را فراهم آوردند تشکر و قدر دانی کردند و نقش علما در ایجاد بستری محکم برای وحدت جوامع اسلامی را مور تاکید قرار دادند.

دبیر کل مجمع تقریب افزود: کشور سوریه به جهانیان اثبات کرد با وجود رئیس جمهوری حکیم و مردمی شجاع و مقاوم می‌توان کار‌های بزرگی به ثمر رساند که ان‌شاءالله فتح قدس از دستاورد‌های آن خواهد بود.

آیت الله اراکی در گفتگوی خصوصی با رییس جمهور سوریه چهار موضوع را پیشنهاد کردند که ایشان ضمن تحسین این پیشنهاد‌های مهم دستور لازم را برای اجرا صادر نمود. ۱َ. تاسیس مرکز ترویج اسلام معتدل، ۲. تاسیس مجمع فقهی که در جهان اسلام مرجعیت داشته باشد. ۳. تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی در کشور سوریه ۴. پشتیبانی جدی از مجمع سوری برای وحدت امت.
منبع : خبرگزاری دانشجو