کد مطلب: 110705
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران پشتیبان ملت افغانستان است و ما پشتیبان استقرار آرامش، صلح و پیشرفت در این کشور هستیم؛ هر چقدر همسایگان ما پیشرفته‌‌‌تر و در آرامش بیشتر باشند، زمینه‌‌‌های همکاری ما بیشتر است.
 

به گزارش ایران خبر،محمدجواد لاریجانی عصر امروز در حاشیه نشست دیدار هیات افغانستان، درباره برنامه و موضوعات مطروحه در این جلسه گفت: در این جلسه زمینه‌‌‌های خوبی برای همکاری‌های دوجانبه در میدان قضایی بین‌‌‌المللی و حقوق‌بشر را دنبال و روابط دوجانبه را با هم مرور کردیم.

لاریجانی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران پشتیبان ملت افغانستان است و ما پشتیبان استقرار آرامش، صلح و پیشرفت در این کشور هستیم؛ هر چقدر همسایگان ما پیشرفته‌‌تر و در آرامش بیشتر باشند، زمینه‌‌های همکاری ما بیشتر است.

مشاور امور بین‌‌‌الملل رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: علقه ما به ملت افغانستان بسیار علقه سنگینی است؛ در این جلسه برای توسعه همکاری‌‌‌ها به‌خصوص در زمینه حقوق‌‌‌بشر و همکاری‌‌‌های قضایی بحث‌‌‌های خوبی شد، همانطور که اشاره شد ان‌شاالله در آینده پیگیری می‌‌‌شود.

فوزیه کوفی، رئیس کمیسیون جامعه مدنی، حقوق‌‌بشر و امور زنان ولسی جرگه افغانستان نیز اظهار داشت: این جلسه یکی از مهمترین و بهترین جلساتی بود که ما در جریان اقامت خود در تهران و در جمهوری اسلامی ایران داشتیم.

وی با بیان اینکه روی موضوعات مختلف حقوق‌‌‌بشری بحث و تبادل نظر شد، تصریح کرد: توافق شد همکاری‌‌‌هایی درباره انتقال و تبادل دانش و مهارت‌‌‌ها میان قضات و دادستان‌‌‌ها در زمینه همکاری‌‌های مشترک در سطح بین‌‌‌المللی و همکاری در قسمت گزارش یو.پی.آر صورت گیرد.

رئیس کمیسیون حقوق‌‌بشر ولسی جرگه تأکید کرد: قرار شد در موضوعات حقوق‌‌بشری و اصلاح قوانین هر دو کشور تبادل نظر و همکاری شود؛ امیدواریم این همکاری‌‌ها مناسبات و روابط خوب میان دو کشور را که از سالیان دور وجود داشته، تحکیم بخشد.

منبع : ایلنا