کد مطلب: 110715
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹
فرهاد فخرالدینی در دیدار نوروزی هنرمندان موسیقی با یکدیگر، با ابراز تاسف تاکید کرد امروز در حالی در کشور موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرد که همزمان از آن بد گفته می‌شود.
 
به گزارش ایران خبر، آیین دیدار نوروزی هنرمندان موسیقی با حضور اعضای شورای عالی و هیات مدیره خانه موسیقی، عصر دیروز (یکشنبه 26 فروردین) در سالن شهناز خانه هنرمندان برگزار شد.
این جلسه ضمن آن‌که همایشی برای تازه شدن دیدار هنرمندان با هم بود، فرصتی هم شد تا آنان گلایه‌ها و دغدغه‌های‌شان را مطرح کنند که گاه انتقاد از اداره‌ها و سازمان‌های رسمی و دولتی بود و گاه اشاره به جمع خودشان و به ویژه هیات مدیره خانه موسیقی داشت.
در آغاز، فرهاد فخرالدینی، رییس شورای عالی خانه موسیقی با اشاره به جایگاه محمدرضا شجریان گفت: «او فراموشی‌نشدنی و استاد بزرگ موسیقی ایران است. باعث تاسف است که امروز از موسیقی استفاده می‌کنند اما همزمان از موسیقی بد می‌گویند.»
محمد سریر، آهنگساز و دیگر عضو شورای عالی خانه موسیقی در ادامه از برگزاری چنین جلساتی تقدیر کرد و افزود: «تداوم این جلسات ما را به سمت یک فضای اندیشمندانه خواهد برد. انتقادات باید با راهکارهای عملی همراه باشد.»
نخستین انتقاد از خانه موسیقی، توسط کیوان ساکت، نوازنده سرشناس کلید خورد. او در سخنانی گفت: «مدیریت نادرست خانه موسیقی موجب سلب اعتماد اعضا شده است و برای اصلاح امور باید کار را به جوان‌ها واگذار کنیم.»
اما حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی، در پاسخ به انتقادهایی که از شیوه مدیریت خانه موسیقی می‌شود، گفت: «نقد پیش برنده است و ما باید پاسخگو انتقادها باشیم اما با کلی‌گویی کاری پیش نمی‌رود.»
فاضل جمشیدی، خواننده پیشکسوت هم در ادامه این نشست، از خانه موسیقی انتقاد کرد و گفت: «ساختار فعلی خانه موسیقی پاسخگو انتظارات نیست و باید دبیرخانه اجرایی شورای عالی موسیقی مستقل از خانه موسیقی تشکیل شود.»
سیدمهدی قادری، تهیه کننده موسیقی دیگر سخنران این مراسم بود که بیان کرد: «خانه موسیقی نیازمند شفافیت در عملکرد، عمل به اساسنامه و پایبندی به اصول فعالیت صنفی است.»
در بخش دیگر این مراسم، داود گنجه‌ای، نوازنده با سابقه کمانچه که سابقه مسوولیت در خانه موسیقی هم دارد، در پاسخ به انتقادها گفت: «در به روی همه منتقدان باز است. باید در موسیقی باهم همدل باشیم.»
در پایان این دیدار، هوشنگ کامکار، نوازنده و آهنگساز هم تاکید کرد: «اختیارات خانه موسیقی محدود است. برخی انتظارات را هیچ‌کس نمی‌تواند برآورده کند.»
منبع : خبرآنلاین