کد مطلب: 110933
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
شرکت مک آفی (McAfee) به تازگی در گزارشی اعلام کرده است که اطلاعات شخصی و محرمانه تعداد زیادی از کاربران عادی و همچنین سازمان‌های خصوصی و دولتی در کشورهای مختلف جهان مورد سوءاستفاده هکرها و مجرمان سایبری قرار گرفته است.
 

به گزارش ایران خبر،به گزارش وب سایت زد دی نت،  تحقیقات مک آفی که در حوزه امنیت سایبری دستگاه‌های الکترونیکی همچون رایانه و گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کند، نشان می‌دهد که از هر 4 کاربر، اطلاعات حداقل یک نفر از آن‌ها در فضای ابری و سرویس‌های کلود (cloud) به سرقت رفته است.

طبق آمار منتشر شده، تعداد سرویس‌های فضای ابری و استفاده کاربران از آن‌ها در مقایسه با سال گذشته که ۹۳ درصد بوده، چهار درصد افزایش داشته و به ۹۷ درصد رسیده است.

نکته جالبی که در این پژوهش دیده می‌شود، آن است که علیرغم سرقت و افشای اطلاعات شخصی بالغ بر ۸۳ درصد از کاربران از سرویس‌های کنونی فضای ابری، ۶۹ درصد از آن‌ها هم اکنون به این سرویس‌های ابری و کلود اعتماد دارند و ترجیح می‌دهند که اطلاعات خود را به جای نگه‌داری در رایانه، گوشی و حافظه جانبی، در سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های فضای ابری ذخیره کنند.

"فضای ابری"، "فضای ذخیره‌ساز آنلاین"، "ذخیره‌ساز ابری"، "cloud"، "رایانش ابری"  که این روزها در اطرافمان بسیار بکار می‌رود، به کاربران این امکان را می‌دهد تا تمامی اطلاعات و فایل‌های خود را در آن آپلود کرده و در هر زمان و هر مکان از طریق اینترنت به آن‌ها دسترسی داشته باشند و اطلاعات خود را دانلود کرده و مجدد استفاده کنند.

منبع : ایسنا