کد مطلب: 110935
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
3 عضو یک باند که به چند بانک در شهرهای شیراز ، اصفهان و فلاورجان مسلحانه دستبرد زده بودند در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به اعدام محکوم شدند.

این سارقان که طی 3 سال با تشکیل یک باند با انجام شیوه‌های ماهرانه‌ای دست به سرقت می‌زدند از سال 88 تا سال 90 به‌طور مسلحانه و در لباس مأموران پلیس یا با نقاب‌هایی بر چهره‌شان وارد بانک‌ها می‌شدند و با تهدید و ارعاب اقدام به سرقت پول‌ها می‌کردند.

به گزارش ایران خبر، 3 عضو یک باند که به چند بانک در شهرهای شیراز ، اصفهان و فلاورجان مسلحانه دستبرد زده بودند در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به اعدام محکوم شدند.

این سارقان که طی 3 سال با تشکیل یک باند با انجام شیوه‌های ماهرانه‌ای دست به سرقت می‌زدند از سال 88 تا سال 90 به‌طور مسلحانه و در لباس مأموران پلیس یا با نقاب‌هایی بر چهره‌شان وارد بانک‌ها می‌شدند و با تهدید و ارعاب اقدام به سرقت پول‌ها می‌کردند.

براساس پرونده‌های اتهامی، برخی از اعضای باند علاوه بر سرقت از بانک‌های شهرهای مختلف، جرایم دیگری از جمله قاچاق مواد مخدر و سرقت محموله‌هایی از گوشی‌های تلفن همراه داشته‌اند؛ متهم ردیف اول که با عنوان (ک. ق) 48 ساله معرفی شد به‌عنوان محاربه از طریق مشارکت در سرقت‌های مسلحانه از بانک‌های صادرات شیراز شعبه مشیرنو، مشارکت در سرقت مسلحانه گوشی‌های تلفن همراه با مشارکت سایر متهمان، مشارکت در سه فقره سرقت مسلحانه از بانک تجارت شعبه شهید رجایی شیراز در سال 88، سرقت از بانک ملت شعبه عشق آباد اصفهان و بالاخره سرقت از بانک صادرات شعبه زفره فلاورجان تحت تعقیب بوده است.

متهم ردیف دوم به نام «ر.ب» ۴۳ ساله متهم به محاربه از طریق شرکت در سرقت مسلحانه از بانک صادرات شعبه فرزدقی، بانک رفاه شعبه تختی، بانک تجارت شعبه امیرکبیر، بانک مهر اقتصاد شعبه بنی هاشمی و بانک صادرات شعبه مشیر نو شناخته شده. نفر سوم به نام«ب.گ» ۴۳ ساله از طریق مشارکت در یک فقره سرقت مسلحانه از بانک صادرات شعبه مشیر نو تحت تعقیب بوده.

متهم ردیف چهارم «ف.غ» ۴۶ ساله متهم به محاربه از طریق مشارکت در سه فقره سرقت مسلحانه از بانک تجارت شعبه شهید رجایی در سال ۸۸، بانک ملت شعبه عاشق آباد اصفهان در سال ۸۸ و بانک صادرات شعبه زفره فلاورجان و مشارکت در سرقت مسلحانه تلفن همراه شناخته شده است.

نفر پنجم «م.ق» ۵۸ ساله متهم به محاربه از طریق مشارکت در یک فقره سرقت مسلحانه از بانک صادرات شعبه زفره فلاورجان.

و بالاخره متهم ردیف ششم «ح.ص» به اتهام نگهداری موادمخدر تحت تعقیب بوده که بر اساس رأی صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز 3 نفر از اعضای اصلی باند متهمان «ک.ق»، «ر.ب» و «ف.غ» به اتهام شرکت در سرقت‌های مسلحانه متعدد بانک به اعدام محکوم شدند.

علاوه بر این مجازات متهم «م.ق» به اتهام محاربه در یک فقره سرقت مسلحانه به ۱۵ سال و یک روز زندان و متهم «ح.ص» به اتهام نگهداری موادمخدر و ارتباط با اعضای باند به ۵ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و جزای نقدی محکوم شده‌اند که این احکام در دیوان عالی کشور قابل فرجام خواهی است.

متهم «ک.ق» براساس پرونده در سال ۸۸ در دو فقره سرقت مسلحانه از بانک‌های اصفهان نقش داشته و به اتفاق یکی از اعضای باند از شیراز با خودرویی به اصفهان رفته . این متهم در ۲۹ بهمن ۸۸ به همراه یک محکوم به اعدام دیگر در حالی که سلاح جنگی کلاشنیکف و کلت کمری به همراه داشته‌اند به بانک صادرات شعبه فرزدقی شیراز دستبرد زده‌اند.

در ۱۸ اسفندماه همان سال این دو متهم با نقشه قبلی با سر و صورت پوشیده و مسلح به کلاشنیکف وارد بانک رفاه تختی شیراز شده‌اند. در ۲۵ فروردین ۸۹، به بانک تجارت شعبه امیرکبیر شیراز رفته و با همدستش مبلغ ۴۵ میلیون و ۶۲۰ هزار ریال به سرقت برده‌ و متواری شده‌اند.او پس از ۱۰ ماه توقف اعمال مجرمانه خود در ۲۸ بهمن ۸۹ به قصد سرقت مسلحانه بانک مهر اقتصاد شعبه بنی هاشمی شیراز به همراه محکوم به اعدام دیگر «ر.ب» از بانک سرقت کرد. در ۱۰ بهمن ۹۰ نیز از بانک صادرات مشیر نو شیراز سرقت مسلحانه کردند.

همچنین متهم «ک.ق» به همراه اعدامی دیگر «ف.غ» در حالی که ملبس به لباس نیروی انتظامی بودند، خود را مأمور معرفی کرده‌اند و با تهدید راننده‌ای اقدام به سرقت محموله تلفن‌های همراه وی کرده‌اند و ۲ هزار و ۵۵۳ گوشی را به سرقت برده‌اند.در تاریخ ۱۴ دی ماه ۹۲ هم با انجام اقدامات پلیسی، مخفیگاه سردسته این باند به نام «ک.ق» در منطقه سلطان آباد شناسایی شد و به دام افتاد.

در بازرسی از مخفیگاه وی، دو قبضه سلاح کلاشنیکف و یک قبضه سلاح کلت کمری، ۱۰۶ عدد فشنگ جنگی و تعدادی تفنگ شکاری کشف شد. با دستگیری این متهم، تلاش‌ها برای شناسایی مخفیگاه سایر متهمان هم آغاز شد که در نهایت همگی دستگیر شدند.

منبع : ایران