بازتاب اظهارات رییس‌جمهور در رسانه‌های جهان؛

«روحانی هیچ اشاره‌ای به اسرائیل نکرد»

کد مطلب: 110955
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
اظهارات حسن روحانی رییس جمهور کشورمان در روز ارتش با واکنش رسانه‌های جهان همراه بود.
 
به گزارش ایران خبر،فرانسه و آمریکا به سوریه نوشت: «در پی این حمله بریتانیا، فرانسه و آلمان طرحی را برای تحریم ایران در مساله موشکی به اتحادیه اروپا دادند. آن‌ها مدعی‌اند این طرح برای جلوگیری از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران داده شده است. ترامپ به اروپایی‌های امضاکننده توافق هسته‌ای هشدار داده که در صورت عدم تغییر بندهای ناقص توافق هسته‌ای از این توافق خارج شده و تحریم‌های ایران را بار دیگر اعمال خواهد کرد.»
«وای‌نت‌نیوز» رژیم صهیونیستی هم با انتشار وارونه‌ای اظهارات رییس‌جمهور نوشت: «ایران گفته هر سلاحی که لازم باشد برای دفاع از خودش تهیه خواهد کرد.»
«عرب نیوز» هم در گزارشی به این اظهارات رییس‌جمهور در روز ارتش اشاره کرده و نوشت: « رییس‌جمهور ایران گفته ما هیچ تمایلی به تهاجم در منطقه نداریم.»
این گزارش به اختلاف‌های ایران و سعودی در منطقه هم اشاره کرد و نوشت: « عربستان ایران را به سلطه‌طلبی در خاورمیانه متهم می‌کند و مدعی است که ایران در حال توسعه نیروهای مورد حمایت خود در کشورهایی نظیر سوریه، عراق و لبنان است. ایران می‌گوید این نیرو‌ها با مجوز کشورهای میزبان برای جنگ علیه گروه‌های جهادی به این کشور‌ها اعزام شده‌اند.»
در این گزارش گفته شده روحانی در صحبت‌های خود هیچ اشاره‌ای به اسرائیل نکرده است. این درحالی است که اسرائیل نگرانی خود را از حضور ایران در مرزهای خود بار‌ها اعلام کرده و اخیرا هم حمله هوایی به یکی از پایگاه‌های سوریه که نیروهای ایرانی در آن مستقر بودند، انجام داد.
منبع : ایلنا