کد مطلب: 111367
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۸
20 میلیون کاربری که از برنامه های مسدودسازی تبلیغات در مرورگر کروم استفاده کرده ا ند، هک شده و اطلاعات آنها مانند گذرواژه، نام کاربری، تاریخچه جست‌وجوی گوگل، کارت‌های اعتباری به سرقت رفته است.
اطلاعات 20 میلیون کاربر به سرقت رفت
 

ایران خبر /به گزارش وب سایت هکرنیوز، به تازگی یکی از متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری به نام « آندره مشکوف» عنوان کرده است که  بدافزار خطرناکی را در پنج برنامه و لینک‌های مرتبط با نرم افزارهای اد بلاکر (مسدودکنندگان تبلیغات مجازی) یافته و کشف کرده است که توسط بالغ بر ۲۰ میلیون کاربر هم دانلود و نصب شده بود.

وی بر این باور است که تمامی این ۲۰ میلیون کاربری که از این پنج برنامه به منظور مسدود کردن تبلیغات در مرورگر گوگل کروم استفاده کرده اند، در معرض هک و افشای اطلاعات شخصی و ذخیره شان قرار گرفته‌اند.

این پنج برنامه آلوده به بدافزار مذکور که در فروشگاه اینترنتی و آنلاین گوگل کروم استور هم موجود بوده‌اند، شامل  نرم افزار AdRemover for Google Chrome™ با بیش از ۱۰ میلیون کاربر،  نرم افزار uBlock Plus با بیش از ۸ میلیون کاربر،  نرم افزار[Fake] Adblock Pro با بیش از ۲ میلیون کاربر،  نرم افزار HD for YouTube™ با بیش از ۴۰۰ هزار کاربر و  نرم افزار Webutation با بیش از ۳۰ هزار کاربر بوده است.

/ایسنا

منبع : ایران آنلاین