کد مطلب: 111836
 
تاریخ انتشار : جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۹
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ صبح امروز، از دستگیری دو برادر به اتهام ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت طلاجات یک خانم در منطقه باقر شهر خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، ساعت 23:35 چهارم اردیبهشت سال جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 یک فقره کشف جسد در منطقه باقرشهر – خیابان یادگار امام به کلانتری 175 باقرشهر اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری در محل، مشخص شد جسد متعلق به خانمی حدوداً 45 ساله است که داخل گونی نارنجی رنگ در داخل سطل زباله قرار داشته و توسط عوامل شهرداری کشف شده است.

وی گفت: با تأیید خبر اولیه مبنی بر کشف جسد، بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل و تشخیص هویت پلیس آگاهی و همچنین قاضی کشیک دادگاه عمومی و انقلاب کهریزک اعلام، پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" تشکیل و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلان در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: در همان بررسی‌های به عمل آمده توسط تیم بررسی صحنه اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی، مشخص شد که مقتوله بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به ناحیه شکم، کتف، دست‌ها و سر به قتل رسیده است.

هم زمان با آغاز تحقیقات برای شناسایی هویت مقتوله، در 30 دقیقه بامداد مورخه پنجم اردیبهشت فردی به هویت مشخص به کلانتری 175 مراجعه و اعلام کرد که همسرش، روز گذشته پس از پایان ساعت کارش به منزل مراجعت نکرده است.

با توجه به مشخصات و تصاویر ارائه شده از سوی این شخص، مأموران موفق به شناسایی مقتوله شده و هویت جسد کشف شده پس از مراجعه اعضای خانواده ی مقتوله به پزشکی قانونی شناسایی و تأیید شد.

با شناسایی هویت مقتوله، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به محل کار مقتوله در یک کارگاه خیاطی در نزدیکی محل کشف جسد، مراجعه و به تحقیق از همکاران مقتوله پرداختند؛ در تحقیقات میدانی و پلیسی از همکاران مقتوله مشخص شد که وی ساعت 18:30 چهارم اردیبهشت ماه و پس از پایان کار، کارگاه را ترک کرده است.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص نحوه شناسایی متهمان پرونده گفت: همزمان با انجام تحقیقات میدانی و پلیسی از محل کار و خانواده مقتوله، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته محدوده کشف جسد، موفق به شناسایی تصویر متعلق به دو جوانی شدند که آنها را در حال انتقال گونی نارنجی رنگ به محل کشف جسد نشان می‌داد.

تحقیقات برای شناسایی هویت این دو جوان آغاز و در همان تحقیقات اولیه مشخص که آنها، دو برادر به نام‌های الف. (25 ساله) و الف. (22 ساله) هستند که در همان کارگاه خیاطی محل کار مقتوله مشغول به کار هستند.

کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این دو برادر، ساعت 12:00 چهارم اردیبهشت با گرفتن مرخصی از کارگاه خارج شده و فردای روز کشف جسد نیز همچون روال عادی به محل کار خود مراجعه کردند.

سرهنگ حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری متهمان و اعتراف صریح آنها به ارتکاب جنایت عنوان داشت: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل کار این دو برادر، هر دو نفر آنها را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. دو برادر در تحقیقات اولیه منکر هر گونه جنایت شده اما پس از مشاهده تصاویر خود در زمان انتقال جسد به ناچار لب به اعتراف گشوده و صراحتا به ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت طلاجات مقتوله اعتراف کردند.

«الف» 25 ساله ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جنایت عنوان داشت: من به همراه برادرم الف. 22 ساله، با انگیزه سرقت طلاهای مقتوله وی را ضربات متعدد چاقو به قتل رساندیم. امیر ابتدا با یک میله به سر مقتوله چند ضربه زد و سپس من با ضربات متعدد چاقو او را به قتل رساندم.

«الف» 22 ساله نیز ضمن تأیید اظهارات برادرش عنوان داشت: هنگامی که مقتوله با برادرم درگیر شد، من هم که بسیار ترسیده بودم با یک میله چند ضربه به سر وی زدم. پس از ارتکاب جنایت طلاهای مقتوله را داخل یک دستمال گذاشته و آنها را بالای کابینت خانه قرار دادم.

در ادامه و با توجه به اعتراف صریح متهمان، کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی با مراجعه به محل زندگی دو برادر در خیابان 15 خرداد و در بازرسی از منزل آنها چندین حلقه النگو و یک عدد انگشتر متعلق به مقتوله را داخل یک پارچه قرمز رنگ کشف و در ادامه آلت قتاله نیز همراه با طلاجات مقتوله کشف شد.

مکرم در پایان این خبر، عنوان داشت: متهمان با صدور قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم