کد مطلب: 111966
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۳
سردار کمال هادیانفر، رئیس پلیس فتا کشور از حمله سایبری به ۱۱ بانک از ۳۲ بانک کشور خبر داد و گفت: به بانک‌هایی مشتری زیادی دارند حمله سایبری شده است.
 

به گزارش ایران خبررئیس پلیس فتا افزود:  در روز بیش از 6 میلیون حمله سایبری‌ را در کشور رخ می دهد  که درصد زیادی از آن‌ها دفع می‌شود و بخش زیادی از حملات نیز مربوط به کاربران است.

 کمال هادیانفر با بیان اینکه هزار و 525 حمله‌ سایبری‌ در سال 96 شناسایی شده است، گفت: از این تعداد حمله  296 حمله جدی‌ به سامانه و زیرساخت‌های حساس رخ داده که در واقع 58 درصد آن‌ها از سوی آمریکا‌ و چین صورت گرفته و هدف حمله آن‌ها بانک‌ها و مؤسسات‌ مالی بوده است و در اولویت‌ بعدی‌ زیرساخت‌ها، مخابرات و توزیع برق و گاز بوده است ولی خوشبختانه همواره‌ ما این حملات را ساماندهی کرده‌ایم.

وی افزود:  با توجه به حملات سایبری ممکن است اختلا‌لاتی در نظام پولی و مالی به وجود آید که لازم است بانک‌ها در این زمینه بیشتر توجه کنند. البته ما  در این زمینه تذکرات لازم را به بانک ها  داده‌ و از مرکز افر‌ا گزارش‌هایی دریافت کرده‌ایم. تلاش ما مقابله‌ با نفوذ به سیستم‌ها است که با جرأت‌ می‌توان گفت که تاکنون آسیب جدی به زیرساخت‌های کشور وارد نشده و محافظت از زیرساخت‌های کشور در دستور کار قرار گرفته  و هماهنگی بین پلیس‌ فتا‌ و وزارت ارتباطات انجام شده است.

رئیس پلیس فتا در پایان گفت: در طول 6 سال گذشته در زمینه جرایم‌ سایبری نزدیک به 120 هزار فقره پرونده تشکیل و بیش از 86 درصد پرونده‌ها کشف و به آنها رسیدگی شده است.

/نظر

منبع : ایران آنلاین