کد مطلب: 112091
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۶
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: امدادرسانی در 3 استان خوزستان، کرمانشاه و لرستان که متاثر از سیل و آب‌گرفتگی هستند همچنان ادامه دارد.
 
به گزارش ایران خبر مرتضی سلیمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به عملیات در استان‌های متاثر از سیل و آب‌گرفتگی در استان‌های مختلف کشور اظهار کرد: از تاریخ 7 اردیبهشت تا ساعت 6 صبح امروز، در 46 شهر، روستا و مناطق عشایر نشین استان‌های ‌آذربایجان شرقی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان و یزد به 2450 نفر امدادرسانی شد و امدادرسانی در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و لرستان همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه در این عملیات‌ها 182 نفر اسکان اضطراری داده شدند افزود: امدادگران در این مدت 13 دستگاه خودرو را هم از مسیر سیلاب رهاسازی کردند و همچنین 53 واحد مسکونی از آب تخلیه شد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه 350 امدادگر در قالب 93 تیم، عملیات انجام دادند گفت: در این مدت اقلام مختلفی از جمله پتو، چادر، نایلون، کنسروجات،‌ قند و شکر، نان، خرما،‌حبوبات و روغن بین حادثه‌دیدگان توزیع شد.
منبع : خبرگزاری ايسنا