کد مطلب: 112153
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵
اجساد 44 مسافر سانحه هوایی پرواز تهران- یاسوج هنوز شناسایی و پیدا نشده است.
 

به گزارش ایران خبر، " عزیز فیلی "معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بقایا و پیکرهای 21 مسافر سانحه هوایی یاسوج شناسایی و از این تعداد 18 جسد تحویل خانواده های آنان شده است.

وی با بیان اینکه از 21 جسد پیدا و شناسایی شده 2 جسد توسط خانواده های آنان تحویل گرفته نشده است، اظهار داشت: هویت یک جسد دیگر هم در روزهای گذشته مشخص شد که بزودی تحویل خانواده آن می‌شود.

65 مسافر و خدمه در هواپیمایی ATR آسمان یاسوج در روز 29 بهمن ماه 1396 در ارتفاعات دنا این استان دچار سانحه که متاسفانه تمامی مسافران و خدمه های آن کشته شد.

پیداشدن پیکرهای دو برادر به همراه " مژگان نظری"

فیلی با اشاره به اینکه هویت و پیکرهای 44 مسافر دیگر این سانحه هوایی هنوز مشخص و پیدا نشده است، خاطرنشان کرد: هیچ اثر و بقایایی از 7 مسافر این سانحه تاکنون کشف و پیدا نشده است.

وی گفت: در بین بقایا و پیکرهایی شناسایی شده در سانحه هوایی یاسوج می‌توان از " مژگان نظری" ، " سید ایلیا و سید طاها دانشی " نام برد و البته متاسفانه هنوز نام مادر این 2 برادر یعنی " خانم نرگس خوبانی " را مشاهده نکرده ایم.

این مسئول عمرانی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: برخی از پیکرهای پیدا نشده مربوط به این استان و البته بیشتر آنها مربوط به سایر استان‌های دیگر کشور است.

در یک هفته گذشته بقایا و پیکرها به پایین انتقال داده نشد

وی‌گفت: اگرچه تلاش‌ها برای پیداشدن بقایا و پیکرهای مسافران سانحه‌هوایی یاسوج توسط نیروهای امدادی در جریان است اما متاسفانه در یک هفته گذشته، بقایا و پیکرهایی از این مسافران به پایین انتقال داده نشده است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، دلیل انتقال نیافتن بقایا و پیکرهای مسافران این سانحه را پیدانشدن این بقایا و پیکرها و همچنین وجود برف سنگین در محل وقوع سانحه برشمرد.

فیلی از حضور مستمر 25 نیروی امدادی در محل وقوع سانحه هوایی یاسوج خبرداد و خاطرنشان کرد: شعاع پیدا کردن بقایا و اجساد این سانحه را از 300 متر به 500 متر افزایش داده ایم.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تحویل دادن برخی از اجساد شناسایی شده سانحه هوایی یاسوج در روزهای آینده هم خبرداد و تصریح کرد: تلاش ها برای پیداشدن بقایا و اجساد تمامی مسافران این سانحه هوایی ادامه خواهد داشت و عملیات جستجو متوقف نمی شود./ ایلنا 

منبع : ایران آنلاین