کد مطلب: 112213
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴
رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی با بیان اینکه به دلیل تغییر لحظه ای نرخ ارز در کشور، بازار تلفن همراه ثبات نداشته و در رکود است، افزود: با وجود آنکه هم اکنون قیمت های گوشی منطقی است اما آنطور که باید، استقبالی از خرید در این بازار دیده نمی شود.
 

به گزارش ایران خبر، مهدی محبی افزود: البته با وجود جهش زیاد قیمت دلار در کشور، تاثیر زیادی را در قیمت گوشی های وارداتی شاهد نیستیم و اگرچه به دلیل عدم تقاضا، باید قدری از قیمتها کاسته می شد اما برخلاف آن، قیمت گوشی در بازار، مناسب و منطقی است.

وی تاکید کرد: هم اکنون زمان خوبی برای خرید گوشی است و خریداران در صورت تمایل برای خرید، با بازار کاملا منطقی از نظر قیمت، به رغم افزایش ارز، مواجه هستند.

محبی با بیان اینکه از یک ماه قبل از عید نوروز تاکنون عرضه و تقاضای گوشی در بازار موبایل به شدت افت داشته است، گفت: تا زمانی که شرایط بازار ارز ثابت نشود، نمی توان امیدوار به رفع رکود در بازار موبایل بود.

رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی درباره وضعیت بازار تلفن همراه در کشور نیز گفت: هم اکنون امکان ثبت سفارش گوشی برای واردکنندگان به صورت مجدد باز شده و انتقال ارز نیز امکان پذیر شده است. به همین دلیل واردکنندگان در حال وارد کردن تلفن همراه به کشور هستند.

/مهر

منبع : ایران آنلاین