معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت:

سعودی‌ها در پی بازارهای نفت ایران/آب‌دیده شده‌ایم

کد مطلب: 112441
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: بازاریاب‌ها و مسئولین بخش فروش نفت ایران آب‌دیده شده‌اند و روش مناسب برای فروش نفت و دریافت عایدی آن را در هر شرایطی پیدا می‌کنند.
 
به گزارش ایران خبر، امیرحسین زمانی‌نیا در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه عربستان و آمریکا در حال مذاکره با مشتریان سنتی ایران به منظور تحت تأثیر قرار دادن بازار فروش نفت کشورمان هستند، گفت: تجربه مسئولین فروش نفت کشورمان نشان می‌دهد که سعودی‌ها وارد مذاکره با مشتریان سنتی نفت ایران شده اند تا با ارائه تخفیفات و امتیازات ویژه، خرید آنها از ایران را تحت تأثیر قرار دهند که البته رقم صادرات نفت ایران نشان می‌دهد که این تلاش ها چندان موفق نبوده است.
وی در توضیح این سؤال ادامه داد: بازاریاب‌های ایران و مسئولین بخش فروش نفت آب‌دیده شده‌اند، روش مناسب برای فروش نفت و دریافت عایدی آن را پیدا می‌کنند.
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره موضع ایران در نشست آتی اوپک اظهار داشت: در حال حاضر نمی‌توان اعلام موضع دقیق کرد و تا زمان فرا رسیدن نشست اوپک باید صبر کرد، اما به طور کلی از تصمیمات اوپک به طور عمومی حمایت می‌کنیم، در حالی که منافع ملی خود و سهم فروش و صادرات نفت کشور را نیز مد نظر داریم.
ادامه دارد...
 
منبع : خبرگزاری مهر