کد مطلب: 112756
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: روزانه بالغ بر ۲۰ میلیون سفر در تهران انجام می شود.
 

به گزارش ایران خبر، اولین مسابقه ملی ایده‌های نوآورانه حمل‌ونقلی با مشارکت پلیس راهور تهران بزرگ و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) با حضور ۱۵۰ نفر از ایده‌پردازان برگزار شد.

در اختتامیه این مراسم سردار مهماندار - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به ارائه آماری در خصوص تعداد وسایل نقلیه موجود در تهران و سفرهای روزانه که بالغ بر ۲۰ میلیون سفر می‌شود پرداخته و اظهار داشت: در چنین وضعیتی جوانان کشور به‌دنبال طرح‌هایی هستند که ضمن درآمدزایی به کاهش آلودگی هوا و ترافیک کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: تقویت حمل‌ونقل عمومی به‌ویژه در حوزه ریلی و کاهش خودروهای تک‌سرنشین کمک بزرگی به کاهش معضلات ترافیکی می‌کند. دو مشکل اصلی تهران ترافیک و بحث زیست‌محیطی است که هر دو منجر به کاهش سلامتی شهروندان می‌شود.

مهماندار گفت: فرصت‌هایی را که ایجاد می‌شود می‌توان در دو جهت استفاده کرد؛ یکی نیازهای خدماتی مردم به‌خصوص در بحث جابه‌جایی و دیگری مدیریت شهری برای کاهش تعداد خودروها ترفیک سطح شهر.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اظهار داشت: برگزاری چنین مسابقاتی علاوه بر ایجاد فضای کسب‌وکار و اشتغال‌زایی برای جوانان، منجر به ایجاد فرصت‌های زیادی برای مدیریت شهری و کاهش معضلات ترافیک و آلودگی می‌شود. پلیس راهور تهران بزرگ از برگزاری چنین مسابقاتی و همچنین از ایده‌های جوانان در زمینه حل مشکلات حمل‌ونقل و ترافیک حمایت می‌کند.

منبع : خبرگزاری مهر