کد مطلب: 112761
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
سازمان هواشناسی اعلام کرده امروز و فردا نیمه شمالی کشور بارانی است اما جنوب و جنوب شرق کشور با توده گرد و غبار دست و پنجه نرم می کند.
 
به گزارش ایران خبر، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: توده گرد و غبار در جنوب و جنوب شرق کشور سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در این مناطق شده است اما از فردا غلظت آلاینده ها در نواحی جنوبی کاسته خواهد شد، با این حال طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در جنوب شرق، وزش باد شدید و گرد و خاک غالب است.

احد وظیفه افزود: در همین مدت مناطق شمال شرق کشور نیز وزش باد شدید خواهند داشت.

امروز در شمال شرق، مناطقی از شرق، دامنه های البرز، شمال غرب و غرب کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود و بعد از ظهر امروز بخش هایی از نواحی مرکزی کشور نیز شاهد رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد خواهند بود.

وی تاکید کرد: شدت بارش امروز در خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، ارتفاعات البرز در استان های سمنان، مازندران و قزوین، جنوب اردبیل، شمال زنجان و مرکزی، شرق کردستان، شرق کرمانشاه و غرب لرستان خواهد بود.

مدیر کل پش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا سه شنبه عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی و بخش هایی از مرکز و شرق کشور خواهد بود و در این مناطق رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود. شدت بارش ها فردا هم در نیمه شمالی خراسان رضوی، خراسان شمالی، برخی مناطق آذربایجان غربی، کردستان، زنجان و ارتفاعات البرز در استان های سمنان، مازندران و شرق گلستان خواهد بود.

هوای تهران امروز نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده و بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت به ترتیب ۲۲ و ۱۳ درجه سانتی گراد اعلام شده است.

منبع : خبرگزاری مهر