کد مطلب: 112787
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
دیروز خبری روی خروجی خبرگزاری ایسنا قرار گرفت که در آن نماینده سردشت و پیرانشهر با رد ادعای فرستادن دختران شین‌آبادی برای ادامه درمان به امریکا اعلام کرده بود که مجلس و دولت به‌دنبال اعزام دختران شین‌آبادی به یکی از کشورهای خارجی برای ادامه درمان هستند اما هنوز مشخص نشده که قرار است آنها به کدام کشور اعزام شوند.
 

به گزارش ایران خبر،   موضوعی که با واکنش پدر سیما شادکام یکی از دختران شین آباد مواجه شد. او در گفت‌و‌گو با خبرنگار «ایران» اعلام کرد: متأسفانه این نماینده در جریان فعالیت خانواده‌ها نیست، پرونده دختران به امریکا فرستاده شده است و ما هم منتظر پایان امتحانات دانش‌آموزان هستیم تا بعد از آن بتوانیم کارهای مربوط به سفر برای مداوای دانش‌آموزان را انجام دهیم.

او با اشاره به اینکه دختران با شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدند، اعلام کرد: خبر را رئیس تیم پزشکی دختران به آنها داد، آنها چند روزی هست که منتظر انجام مقدمات سفر هستند.

شادکام درواکنش به صحبت‌های نماینده پیرانشهر و سردشت هم اعلام کرد: متأسفانه خبرهای این‌چنینی موجب می‌شود تا روند درمانی دختران تغییر کند. هم‌اکنون دختران نسبت به روند درمانشان امیدوار شدند نباید آنها را دلسرد کنیم.

او به مشکلات دختران شین آباد اشاره کرد و گفت: روند درمان دختران در ایران با کندی پیش می‌رود و آنقدر دختران را بیهوش کردند که حالا بیهوشی هم جواب نمی‌دهد. این عمل‌های جراحی جز درد و رنج و آسیب‌های بیشتر، برای دختران ما چیز دیگری نداشته است. خواسته اول دانش‌آموزان درمان در خارج از کشور است. وزیر بهداشت هم این قول را قبل از عید به بچه‌ها داد که آنها را به خارج اعزام کند.برای ما اروپا و امریکا فرقی ندارد، مهم این است که دختران به خارج اعزام شوند.
مدارک پزشکی دختران در امریکاست
با این همه دیروز خانواده دختران شین آباد نسبت به خبر نماینده سردشت و پیرانشهر بیانیه‌ای صادر کردند، آنها تأکید داشتند: مدارک و اسناد پزشکی دختران به امریکا فرستاده شده است.

منبع : ایران آنلاین