کد مطلب: 112789
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
سخنگوی دولت تصریح کرد که از مجامع جهانی به ویژه شورای امنیت انتظار می‌رود نسبت به جنایات ریم صهیونیستی عکس العمل مناسبی نشان دهد.
 
به گزارش ایران خبر، ، محمد باقر نوبخت در نشست هفتگی خود اعلام کرد:دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید جنایات رژیم صهیونیستی که با حمایت آمریکا انجام می شود، از مجامع جهانی به ویژه شورای امنیت انتظار دارد نسبت به این اقدامات عکس العمل مناسبی نشان دهد. دست این دو رژیم به خون بیش از 59 فلسطینی و بیش از 2771مجروح آغشته است.
وی همچنین در واکنش به هجمه‌ها به دولت به بهانه  برجام گفت: الان وقت آن نیست که ذهن مسئولان دیپلماسی کشور که درگیر سیاست جهانی هستند، با بیان این مطالب، مشغول شود. ما نباید جز منافع ملی به فکر چیز دیگری باشیم.
وی یادآور شد :با برجام، کشور از محاصره خارج شد. ما کار درستی انجام دادیم، در شرایط تحریم، ملت هزینه سنگینی پرداخت می کرد. دولت را وادار نکنید برخی مسائل را بیان کند؛ چرا ما را وادار می کنید حرف هایی بزنیم که موجب سوءاستفاده دشمن شود؟
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: اگر منافع ما ایجاب کند، از برجام خارج می شویم، بازگشت به گذشته برای ما مشکل نیست. در صورت خروج از برجام، غنی سازی را با هر عددی که تشخیص  دهیم انجام می دهیم و دیگر هم نیاز نیست غنی سازی ما تحت نظارت طرف مقابل باشد. برای بازگشت به سال 92مشکلی نداریم.
وی تاکید کرد: در برجام چیزی از دست نداده ایم، تاریخ  دکتر روحانی بخاطر شجاعت و خدمت به مردم تکریم می کند.
نوبخت همچنین در بخشی از نشست خبری خود با اعلام اینکه بر اساس گزارش وزارت صنعت ، معدن و تجارت و بانک مرکزی بیش از 5میلیارد دلار تا هفته گذشته ثبت سفارش شده است، گفت:  در خصوص کالا تقریبا مشکلی نداریم ، بخشی از نیازها که در بازار غیر رسمی تامین می‌شود جزئی است و مبنای اقتصاد کشورمان نیست.
سخنگوی دولت در ادامه  تصریح کرد : هفته گذشته 33 مورد دیگر هم به لیست دریافت ارز 4200 تومانی اضافه شد.
ادامه دارد...
منبع : خبرگزاری ايسنا