کد مطلب: 112799
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵
مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: پیش بینی می کنیم میزان مصرف برق در تهران در اوج به ۵ هزار مگاوات برسد که در این صورت شرایط تامین برای ما سخت می شود.
 

به گزارش ایران خبر، حسین صبوری  با اشاره به اینکه در فصل تابستان همه­ زنجیره برق یعنی تولید، انتقال و توزیع باید به طور کامل در مدار باشند، افزود: امسال به دلیل­ کمبود تولید نیروگاه های برق آبی پایش شبکه برق تهران و رفع اشکالات آن و مدیریت مصرف را در دستور کار قرار دادیم. قرار است ۴۰۰ مگاوات با کمک بخشهای اداری، صنعتی و خانگی مدیریت مصرف اعمال شود تا به آسایش و آرامش مردم و مشترکان لطمه وارد نشود و دچار خاموشی نشویم.

صبوری­ ساعت های پیک روز را از ۱۲ تا ۱۶ و پیک شب را از ۱۹ تا ۲۳ اعلام کرد و گفت: مشترکان از استفاده لوازم پر مصرف در ساعت اوج مصرف برق خودداری کنند و هر آنچه که می تواند به تامین برق پایدار کمک کند تا خاموشی نداشته باشیم را مدنظر داشته باشند.

وی از مشترکان خواست با ۱۰ درصد صرفه جویی و صحیح مصرف کردن در طول تابستان از خاموشی جلوگیری کنیم.

این مقام مسئول­­ با تاکید بر اینکه در طول تابستان فقط ۲۰۰ ساعت اوج مصرف برق داریم، افزود: با رعایت الگوی مصرف هم به اقتصاد خانواده و از طرفی به اقتصاد کشور کمک می کنیم.

صبوری­ با اشاره به اینکه ۴ و نیم میلیون مشترک برق در تهران بزرگ وجود دارد که ۱۵ درصد مشترکان کشور را شامل می شود، گفت: ۱۰ درصد برق کشور را مشترکان تهرانی مصرف می کنند که این رقم بالایی است و می تواند برق چند استان را تامین کند. ۶۰ درصد مشترکان خانگی تهران الگوی مصرف را رعایت می کنند ولی ۲۰ تا ۳۰ درصد مشترک بد مصرف در تهران داریم. الگوی مصرف برق در تابستان در تهران ۲۵۰ کیلو وات ساعت است و در فصول دیگر الگوی مصرف ۲۰۰ کیلو وات ساعت است.

وی درباره افزایش ۷ درصدی قیمت برق برای مشترکان پرمصرف نیز گفت: مشترکانی که بیش از الگو برق مصرف کنند، هزینه برق آنها به صورت پلکانی افزایش می یابد و مصوبه اخیر دولت بر این مبناست که میزان مصرف بد مصرف ها را کنترل کنیم و این مصوبه شامل آنها می شود.

/مهر

منبع : ایران آنلاین