کد مطلب: 112880
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸
مریم‌السادات میرمالک ثانی، سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه درباره توزیع نخستین سبد غذایی ۹۷ در آستانه رمضان گفت: ارزش ریالی این سبد ۱۳۰ هزار تومان برای خانواده‌های کامل است که شامل گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ، برنج، حبوبات و ماکارونی و... می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، مریم‌السادات میرمالک ثانی در رابطه با توزیع سبد حمایت غذایی گفت: تنها افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند می‌توانند با مراجعه به مراکز اعلام شده سبد غذایی خود را دریافت کنند.
 وی با بیان اینکه نیازی نیست مشمولین در روزهای اول ماه مبارک رمضان مراجعه کنند، گفت: اعتبار لازم در کارت‌های افراد مشمولان باقی مانده و باطل نمی شود بنابراین تا زمانی که بخواهند می‌توانند با مراجعه به فروشگاه های تعیین شده خرید‌های لازم را انجام دهند.
 میرمالک ثانی درباره افزایش تعداد سبد‌های غذایی گفت: در حال حاضر تمام نهادها بحث‌های امنیت غذایی را در دستور کار دارند. افزایش تعداد سبدهای غذایی نیازمند اعتبار لازم است که اکنون وجود ندارد.
وی تأکید کرد: افراد می‌توانند به انتخاب خود از هر میزان کالا به هر میزانی که بخواهند دریافت کنند. سعی کرده‌ایم در این مرحله از توزیع سبد کالا آرام‌آرام به سمت گروه‌هایی برویم که در نهادهای حمایتی ما نیستند. سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه اظهار کرد: کارت یارانه سرپرست خانوارها شارژ می‌شود این افراد می‌توانند به فروشگاه‌های طرف قرارداد ما که در تهران 9 فروشگاه انتخاب شده در قالب رفاه، شهروند، اتکا و ... مراجعه و کالاهای خود را خریداری کنند.
افراد در خرید کالا آزادی عمل دارند اما باید به فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه کنند./ روزنامه ایران

منبع : ایران آنلاین