کد مطلب: 112882
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
قاسم افشار شخصیتی متین، صمیمی و معتقدی اصیل به آرمان‌های اسلامی و کرامت انسانی بود. فعالیت‌های رسانه‌ای او بویژه اجرای اخبار سیما طی نزدیک به سه دهه، به بخشی از خاطرات نسل دیروز و امروز این سرزمین تبدیل شده است. افشار از آنچه چهره رسمی و حرفه‌ای‌اش می‌نمایاند، بسیار صمیمی‌تر، مطلع‌تر و محترم‌تر بود.
 

به گزارش ایران خبر، او چه در زمان اوج فعالیت‌های رسانه‌ای ‌اش -که تک ستاره بود- و چه در سالهای بعد از آن، می‌توانست چهره‌ای جنجالی و تبلیغاتی از خود بروز دهد، اما همواره از حاشیه‌ها پرهیز می کرد.
قاسم افشار طی سال‌های اخیر تنها مشغولیتش فعالیت در مؤسسه خیریه‌ای بود که به‌نام و یاد دختر از دست رفته‌اش بنیاد نهاده بود و از این راه در مناطق محروم و دور افتاده کشور تعدادی مدرسه برای کودکان محروم این مرز و بوم بنا کرده بود. او همچنین تعداد زیادی از کتابخانه‌های مدارس و مؤسسات فرهنگی، آموزشی را در دور دست‌ها تجهیز و تکمیل کرده بود.
مرحوم قاسم افشار بدون تردید یکی از سرآمدان خبر سیما طی چند دهه اخیر کشور است؛ صدایی رسا و تصویری جذاب و البته سواد و تسلطی بالا داشت، به‌همین دلیل در بین گویندگان خبر تلویزیون جایگاهش ویژه و اجرایش کم نظیر بود.
او گرچه کارمند رسمی تلویزیون نبود اما سهم زیادی در مقبولیت و تشخص خبر سیما طی سال‌های اجرا داشت و به‌دلیل متانت و مردمداری و منش انسانی‌اش همواره مورد توجه و احترام خاص همکاران، دوستان و مخاطبان بود.
قاسم افشار با دلخوری و گلایه جدی از خبر تلویزیون رفت در حالی که می‌توانست سالیان زیادتری در خدمت بینندگان باشد. اما صداوسیما در سال‌های گذشته تلاش زیادی برای برگرداندن و بهره‌مند شدن از حضور او به عمل نیاورد و هیچگاه تجلیلی شایسته و یادی بایسته از او نشد.
برای روح بزرگ او آرامش ابدی و برای خانواده گرانسنگش عزت مستدام آرزومندیم./روزنامه ایران

منبع : ایران آنلاین