کد مطلب: 113410
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
کاندیداهای هر سه فراکسیون بزرگ مجلس برای ریاست پارلمان مشخص شدند. بر این اساس، علی لاریجانی کاندیدای فراکسیون مستقلین، محمدرضا عارف، کاندیدای فراکسیون امید و حمیدرضا حاجی بابایی نامزد فراکسیون ولایی شدند
 
به گزارش ایران خبر، سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس تصمیم مجمع فراکسیون محمدرضا عارف، برای ریاست مجلس و مطهری و پزشکیان برای سمت نائب رییسی کاندیدای انتخابات هیات ریسه مجلس خواهند شد.
پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری نشست صبح امروز مجمع عمومی فراکسیون امید اظهار کرد: در این جلسه بعد از ارائه گزارش کمیته انتخابات، اظهار نظرهای مختلفی مطرح شد و علی رغم اینکه در شورای مرکزی تصمیماتی اتخاذ شده بود این تصمیمات مجددا به رای مجمع عمومی فراکسیون امید گذاشته شد.
به گفته پارسایی در نشست مجمع عمومی پیرو درخواست تعداد زیادی از نمایندگان از محمدرضا عارف برای کاندیداتوری برای هیات رئیسه مجلس، به اتفاق آرا کاندیداتوری وی برای ریاست مجلس و مطهری و پزشکیان برای نائب رئیسی مجلس تصویب شد.
وی همچنین اضافه کرد: این تصمیم فراکسیون امید همچنین آب پاکی را بر دستان کسانی ریخت که در روزهای گذشته به دنبال ایجاد شائبه در مورد عبور فراکسیون از آقای مطهری بودند.
سخنگوی فراکسیون امید اضافه کرد: در مورد ارکان دیگر هیات رییسه نیز برای شش دبیر و سه ناظر رای گیری شد اما در عین حال به هیات رییسه فراکسیون در مورد اعلام کاندیداهای دبیری و کارپردازی بسته به شرایط و اتفاقاتی مانند تعامل با سایر فراکسیون اختیار داده شد.
به گفته پارسایی پیش از این شورای مرکزی فراکسیون امید مقرر کرده بود چهار دبیر ( شامل یک سهمیه برای زنان و یک کارپرداز) برای هیات رییسه معرفی شود.
پارسایی همچنین گفت که طبق تصمیم مجمع عمومی فراکسیون امید پروانه سلحشوری، سید فرید موسوی و حسن لطفی به عنوان کاندیداهای کارپرداز و محمدعلی وکیلی، علی اصغر یوسف نژاد، عبدالکریم حسین زاده، علیرضا رحیمی، سیده حمیده زرآبادی و زهرا ساعی به عنوان کاندیداهای دبیری فراکسیون امید برای انتخابات هیات رییسه انتخاب شدند.
وی همچنین افزود که انتخاب کاندیداهای ارکان کارپردازی و دبیری فراکسیون به ترتیب اولویت رای افراد خواهد بود.
همچنین بر اساس گزارش فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی در نشست امروز فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به عنوان گزینه این فراکسیون برای انتخابات ریاست مجلس برگزیده شد.
پیشتر، فراکسیون مستقلین هم علی لاریجانی را به عنوان گزینه خود برای ریاست مجلس معرفی کرده بود.
لاهوتی، سخنگوی این فراکسیون لاریجانی را گزینه قطعی فراکسیون مستقلین ولایی عنوان و خاطرنشان کرد: ما بر روی ریاست آقای لاریجانی تردید نداریم، او خط قرمز ما است.
وی درباره گزینه‌های نایب رییسی این فراکسیون، گفت: اگر دو فراکسیون دیگر حاضر به ائتلاف باشند ما برای نایب رییسی آقای پزشکیان و آقای مطهری تمایل داریم وگرنه در صورت شکل نگرفتن ائتلاف ما هم لیست مستقل خواهیم داد.
انتخابات هیات رئیسه مجلس چهارشنبه برگزار می شود/ 
منبع : ایران آنلاین