کد مطلب: 113535
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
گر تلفن همراه به سرقت رفت، چگونه می‌توان آن را پیدا کرد. به جز طرح رجیستری که امکان ردیابی و پیدا کردن تلفن همراه را امکانپذیر می‌کند، راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توان از طریق آن تلفن همراه را ردیابی و پیدا کرد.
 

به گزارش ایران خبر،  مشترکان  اپراتور اول (همراه اول) برای ردیابی گوشی مفقودشده یا به سرقت‌رفته خود می‌توانند شماره سریال گوشی مندرج روی جعبه گوشی را از طریق خطوط دائمی همراه اول، ارسال و سرویس ردیابی گوشی را فعال کنند. سرویس ردیابی گوشی تا ۱۰ روز پس از دریافت شماره سریال، به جست‌وجوی گوشی مفقود شده می‌پردازد و در پایان در صورت موفقیت در ردیابی گوشی، نتیجه را از طریق پیامک به اطلاع مشترک می‌رساند تا مشترک سایر مراحل حقوقی را از طریق مراجع ذی‌ربط پیگیری کند.

مشترکان اپراتور دوم (ایرانسل) نیز باید ابتدا سیم‌کارت خود را مسدود کنند. با گذشت پنج روز پس از مسدود شدن خط، کاربر کد #۶۱۰۱* را از یک خط  اپراتور دوم شماره‌گیری می‌کند. آن‌گاه پیام‌هایی درباره ضوابط استفاده از سرویس، تأییدیه کسر هزینه ثبت درخواست از اعتبار موجود در سیم‌کارت ایرانسل، سیم‌کارت فعال در گوشی در زمان مفقودی، مراحل و مدت زمان مسدودی سیم‌کارت برای آنها ارسال می‌شود. پس از آن کافی است کاربر شماره سریال ۱۵ رقمی گوشی (درج‌شده روی جعبه گوشی) مفقود شده را وارد کند.
یکی دیگر از روش‌ها، استفاده از اکانت گوگل است؛ برای اینکه بعداً بتوان از قابلیت Android Device Manager که یکی از قابلیت‌های کاربردی گوگل است استفاده کرد، حتماً باید یکبار از گوشی اندرویدی  وارد اکانت جی‌میل، گوگل‌پلی، مپس، یوتیوب و... خود شد در صورتی که گوشی گمشده باشد، می‌توان با وارد کردن اطلاعات اکانت، مکان فعلی گوشی را شناسایی کرد.
روش دیگر استفاده ازGPS  است. برای این قابلیت ابتدا باید نرم‌افزار GPS SMS Phone Finder را روی گوشی نصب  کرد و از خط دیگری عبارت locateme  YOUR_KEY را به خط خود فرستاد. عبارت YOUR_KEY در واقع رمز  کاربر است که با اجرای اپلیکیشن باید آن را تعیین کرد. در این صورت اطلاعات مکان فعلی گوشی به صورت لینک برای  صاحب تلفن ارسال خواهد شد. با توجه به لزوم روشن بودن GPS برای این قابلیت، برای اینکه بعد از سرقت GPS خاموش نشود، باید از اپلیکیشن‌های قفل‌گذاری استفاده کرده و روی تنظیمات خود پسورد  گذاشت.
دارندگان گوشی‌های آیفون نیز می‌توانند از قابلیت «Find My iPhone» برای پیدا کردن دستگاه خود استفاده کنند.

منبع : ایران آنلاین