کد مطلب: 113616
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۳
وزیر دفاع قطر با بیان اینکه برای حل اختلافات با ایران باید با آن گفت‌وگو کرد افزود که آمریکا درایت کافی برای عدم ورود به جنگ با ایران را دارد.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه خبری ارم نیوز، خالد بن محمد العطیه، وزیر دفاع و معاون نخست وزیر قطر امروز (یکشنبه) در یک کنفرانس امنیتی در سنگاپور گفت: اختلافات زیادی میان ایران و قطر وجود دارد اما این مساله بدین معنا نیست که ما وارد جنگ با ایران شویم.
وی افزود: آیا درست است که آمریکا و اسرائیل را به جنگ علیه ایران تحریک کنیم، به نظر من تلاش طرف سوم برای وارد کردن منطقه و یا یک کشور به جنگ علیه ایران مساله بسیار خطرناکی است.
العطیه گفت: ایران همسایه ماست و به جای جنگ با آن و به منظور ایجاد صلح در منطقه بهتر است با آن نشست برگزار کنیم و در مورد تمام پرونده ها با آن بحث و گفت‌وگو کنیم.
وزیر دفاع قطر در پاسخ به این سوال که آیا قطر اجازه خواهد داد که از پایگاه‌های هوایی‌اش به منظور حمله به ایران استفاده شود، گفت: قطر به دنبال جنگ نیست و از گفت‌وگو و مذاکره حمایت می کند.
وی در رابطه با توافق هسته ای ایران با بیان اینکه باید برجام را نجات داد افزود: تمام طرف‌های توافق هسته‌ای باید به آن پایبند باشند و آمریکا درایت کافی برای عدم ورود به جنگ با ایران را دارد.
منبع : خبرگزاری ايسنا