کد مطلب: 114098
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵
شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما گفت: وزارت علوم، ارتقای سطح کیفی را بهانه حذف رشته‌ها از دانشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های کشور کرد.
 

به گزارش ایران خبر، شهاب اسفندیاری اظهار کرد:  وزیر علوم و معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص رشته‌های حذف شده دانشگاه صدا و سیما جلسه‌ای برگزار کردند در همین راستا شریعتی نیاسر برای بازگرداندن این رشته‌ها به دانشگاه  قول مساعد داد.

وی اضافه کرد: اما متأسفانه امروز مسئولان وزارت علوم پاسخ درستی به ما ندادند و حاضر نشدند این سه رشته را به دانشگاه صدا و سیما بازگردانند، دانشجویان پس از مطلع شدن از این خبر به صورت خودجوش در اعتراض به این موضوع مقابل ساختمان وزارت علوم تجمع کردند.

اسفندیاری عنوان کرد: متأسفانه رشته مدیریت رسانه که از سال 83 در دانشگاه صدا و سیما تدریس می‌شد، از  دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد حذف می‌شود، این درحالی است که همین رشته در دانشگاه پیام نور یکی از شهرستان‌های کشور تدریس می‌شود.

رئیس دانشگاه صدا و سیما با بیان اینکه وزارت علوم، ارتقای سطح کیفی را بهانه حذف رشته‌ها از دانشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های کشور  کرد، تاکید کرد: ما انتظار داریم وزیر علوم شخصا به مسئله ورود کند تا رشته‌های حذف شده به این دانشگاه بازگردانده شود.

اسفندیاری یادآور شد:‌ سه رشته مهندسی برق گرایش مخابرات، علوم ارتباطات و مدیریت رسانه از دانشگاه صدا و سیما در مقطع ارشد حذف شده است./ باشگاه خبرنگاران جوان

منبع : ایران آنلاین