کد مطلب: 114313
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱
سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درخصوص صدور غیرحضوری دفترچه‌های بیمه درمان گفت: نیازنداشتن به مراجعه حضوری برای صدور و تمدید دفترچه هم‌اکنون در بسیاری شعبه ها آغاز شده و تا هفته تأمین اجتماعی شرایطی را ایجاد خواهیم کرد که دفترچه‌ها به درمنازل ارسال شود و نیازی به مراجعه به شعبه ها نباشد.
 

به گزارش ایران خبر،   سید تقی نوربخش گفت: در این هفته ۴۴ پروژه بیمه‌ای، درمانی و اقتصادی افتتاح خواهد شد. وی افزود: اقداماتی در راستای حمایت از اشتغال داریم. در همین راستا در قالب طرح مشوق‌های اشتغال هم‌اکنون همه کارگاه‌های تولیدی می‌توانند به ازای هر دو نفر که جذب و به‌کارگیری می‌کنند از مزایای بیمه‌ای برای یک نفر از آنها استفاده کنند. به این معنا که اگر کارگاهی دو فرد زیر ۳۴ سال و دارای مدرک کارشناسی را جذب کند، برای یک نفر آنها از معافیت حق بیمه کارفرمایی برخوردار می‌شود.

او درباره مشاغل فضای مجازی و کسب و کار خانگی نیز گفت: در این موارد سازمان تسهیلاتی ایجاد کرده که افراد با معرفی صنوف مربوطه از مزایای بیمه‌ای استفاده کنند. درهمین زمینه با خانه موسیقی، تئاتر، خانه سینما و مشاغل فضای مجازی تفاهمنامه‌هایی منعقد شده است. وی با اشاره به تفاهمنامه با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری گفت: بر این اساس همه قراردادهایی که مجری آنها شرکت‌های دانش بنیان باشند از محاسبه ضرایب حق پیمان معاف هستند.نوربخش در خصوص روند واگذاری شرکت‌های شستا عنوان کرد: خروج دولت از بنگاه داری، سیاست دولت است و بسیاری از مشکلات موجود را مرتفع خواهد کرد. اکنون ۵۴ شرکت از ۱۳۰ بنگاه را به مزایده گذاشتیم و تعدادی در حال واگذاری است و منابع ناشی از آن در بخش‌های سهامداری و در محل‌هایی که ارزش افزوده دارد وارد خواهد شد، البته از سهامداری به طور کامل خارج نمی‌شویم و در حد ۴۰ درصد سهامدار خواهیم بود. به طور کامل و طی دو سال از بنگاه‌داری خارج خواهیم شد./ روزنامه ایران

منبع : ایران آنلاین