کد مطلب: 114668
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۹
خوزستان بعد از معضل گرد و غبار و آلودگی هوا این بار با بحران شوری آب بویژه در دو شهر آبادان و خرمشهر دست به گریبان است اما در بحبوحه اعتراض عمومی نسبت به این بحران استاندار خوزستان با حضور در برنامه شبهای اروند صدا و سیمای مرکز آبادان اطمینان داد مردم شهرستانهای آبادان و خرمشهر تا ۱۵ تیر ۹۷ از آبی با کیفیت و شیرین بهره مند شوند.
 

به گزارش ایران خبر،

دکتر شریعتی گفت: تا این ساعت از شب که با شما سخن می گویم طرح آبرسانی غدیر از ایستگاه ام الدبس در 100 کیلومتری خرمشهر با سرعت در حال انجام است و از هفتاد مانع بزرگی که بر سر راه اجرای پروژه بود فقط ۸ مانع باقی مانده که آنهم با تلاش شبانه روزی متخصصان تا چند روز دیگر برطرف خواهد شد.

او با اشاره به اینکه هم اکنون EC آب در رودخانه بهمنشیر به 12000 رسیده است گفت: با بهره برداری از این طرح آب کرخه با EC(شوری) 2000 به خط انتقال غدیر تزریق و در کل شهرهای آبادان، خرمشهر، اروندکنار، مینوشهر، چوئبده و شادگان تقسیم خواهد شد که این خط لوله تا افق 1425-1430 نیاز این مناطق را پوشش می دهد.

استاندار طرح غدیر را بزرگترین طرح آبرسانی در ایران و منطقه عنوان کرد و گفت: این مگا پروژه که از سال 1387 با 950 میلیارد تومان اعتبار آغاز شده حدود سه سال دیگر به بهره برداری نهایی می رسد و آب سددز را که آبی استاندارد با ای سی زیر 700 است را جایگزین آب کرخه می کند.

او با اشاره به اینکه در سال 95 و 96 به علت کاهش نزولات جوی، خشکسالی افزون و همه گیر شد تصریح کرد: با بهره برداری از طرح آبرسانی غدیر زمین های تشنه کشاورزی در منطقه سیراب شوند.

دکتر شریعتی شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر آبرسانی به کشور همسایه را رد و تاکید کرد این شایعات توطئه دشمنان و مخالفان نظام اسلامی است که با هدف تفرقه افکنی و دور کردن مردم از نظام منتشر می شود.

استاندار خوزستان با قدردانی از صبر و بردباری مردم شهرستانهای آبادان و خرمشهر تاکید کرد: از همه اقشار از کودکان تا کهن سالان از کارگران تا کارمندان برای سعه صدر و تحملشان در برابر مشکل شوری آب صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم با بهره برداری از طرح آبرسانی غدیر به دغدغه ها و مطالبه به حق آنان پاسخ داده شود.

استاندار همچنین از صدا و سیمای مرکز آبادان به عنوان پلی صادق و خدمتگزار که از صفر تا صد اجرای پروژه آبرسانی غدیر به صورت صحیح به انتقال اطلاعات و اخبار مبادرت نمود قدردانی کرد./صدا و سیما 

 

 

منبع : ایران آنلاین