رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده:

ورود روزانه 180 تن گوشت به کشور/قیمتها کاهشی شد

کد مطلب: 114978
 
تاریخ انتشار : شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۶
رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده ، از افزایش واردات گوشت خبر داد و گفت: روزانه 170 تا 180 تن گوشت گرم به منظور تنظیم بازار داخل وارد می‌شود.
 
به گزارش ایران خبر، یک مقام مسئول توزیع مناسب گوشت‌های وارداتی و افزایش واردات را عاملی موثر در کنترل بازار و کاهش قیمت اعلام کرد.
منصور پوریان گفت:  توزیع مناسب گوشت وارداتی در سطح بازار تا حدودی بر کاهش قیمت و کنترل بازار داخل تأثیرگذار بوده است.
پوریان از کاهش 3 تا 4 هزار تومانی نرخ لاشه داخلی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو لاشه داخلی بره سبک با نرخ 38 تا 39 هزار و لاشه سنگین با نرخ 37 هزار تومان در بازار توزیع می‌شود.
این مقام مسئول نرخ هر کیلو دام زنده را 17 تا 18 هزار تومان اعلام کرد و افزود: با استمرار واردات گوشت در بازار پیش‌بینی می‌شود که نرخ هر کیلو دام زنده به 16 تا 17 هزار تومان کاهش یابد.
رئیس شورای تأمین کنندگان دام زنده ادامه داد: هم اکنون هر کیلو گوشت استرالیا با نرخ مصوب سابق 30 هزار و اورآسیا 29 هزار تومان در بازار توزیع می‌شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود با انتقاد از شرایط نامساعد پرواربندهای گوساله بیان کرد:  در بازدید از 99 شهرک پروابندی دام سنگین می‌توان گفت که پرواربندها با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند که انتظار داریم با اتخاذ تصمیماتی، گوساله سنگین وزن صادر شود.
پوریان با انتقاد از نگاه منفی مسئولان به امر صادرات اظهارکرد: برخی مسئولان براین باروند که صادرات دام زنده منجر به تنش و افزایش قیمت گوشت در بازار می‌شود درحالیکه عده ای دلال با سوءاستفاده از این فرصت، قیمت گوشت در بازار داخل را افزایش می‌دهند.
رئیس شورای تأمین کنندگان دام زنده در پایان تصریح کرد: با وجود آنکه نوسان قیمت گوشت در بازار هیچ ارتباطی به کمبود دام زنده ندارد؛ بنابراین صادرات دام زنده می‌تواند پشتوانه مناسبی برای بازار باشد.
/باشگاه خبرنگاران جوان
منبع : ایران آنلاین