از استالین تا یلتسین؛

چهل سالی که دنیا را تکان داد

کد مطلب: 115138
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶
از استالین تا یلتسین اثری است که دوران پرتلاطم تحولات تاریخی سرزمین شوراها را بررسی می کند اثری به قلم فرد کلمن که با ترجمه علی ایثاری کسمایی توسط انتشارات موسسه فرهنگی - مطبوعاتی ایران تقدیم دوستداران فرهنگ شده است
 
به گزارش ایران خبر، فرد کلمن، نویسنده کتاب به خاطر آمریکایی بودنش آزادی هایی در شوروی داشته که هیچ روزنامه نگار روسی یا خارجی دیگری هرگز از آن برخورداتر نبوده اند. علاوه بر آن همسرش نیز کارمند سفارت فرانسه در مسکو بوده و پیداست که اطلاعات دست اول بسیاری را به او داده است. هرچند ما در تایید سیاست های امریکا     نمی­توانیم با ایشان هم عقیده باشیم، اما بدلیل برخورداری از اطلاعات دست اولی که در اختیار خواننده می گذارد، سعی بر این بوده با حفظ امانت متن کتاب به طور کامل ترجمه شود. شکی وجود ندارد که کمونیسم چالش بزرگ قرن بیستم بود. و اینکه هیچ عامل دیگری در طی قرن بیستم و پیش از آن در نظم تثبیت شده جهانی، عمیق تر و طولانی تر از کمونیسم بر زندگی مردم تاثیر نگذاشت.
کتاب حاضربا بررسی تاریخ شوروی، مقطع خاص ظهور استالین تا ظهور یلتسین را با حوادث درونی این مقطع پیش روی خونندگان قرار داده است.
منبع : ایران آنلاین