کد مطلب: 115160
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه و قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای احداث خط جدید تامین آب از کرخه، گفت که مشکل آب شرب آبادان و خرمشهر تا ۱۵ تیر حل خواهد شد.
 
به گزارش ایران خبر، عامر کعبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: حوادث اخیر آبادان و خرمشهر بیشتر در موضوع آب بود و مردم به دنبال تامین آب شرب خود بودند. متاسفانه کم بارش بودن امسال و کمبود آب با کیفیت و همچنین پیشروی آب خلیج‌فارس به رودخانه بهمن شیر، کارون و اروند باعث بالا بردن سختی آب هر سه رودخانه شده است.وی افزود: پیش از این آبی که از طرح غدیر یک به آبادان و خرمشهر منتقل می‌شد با آب بهمن شیر مخلوط می‌شد و پس از تصفیه در اختیار مردم قرار می‌گرفت اما این در شرایطی بود که سختی آب بهمن شیر کمتر از ۴۰۰۰ بود ولی الان سختی آب این رودخانه بالغ بر ۱۴ هزار است لذا تصفیه‌خانه‌ها قادر به شیرین‌سازی آب نیستند.
نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه مشکل آب شور در سوله‌های آبادان و خرمشهر از ابتدای ماه رمضان به وجود آمده و هنوز این مشکل وجود دارد، گفت: این مساله مردم را با مشکلات جدی مواجه کرده است به نحوی که جمعیت بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر در آبادان و خرمشهر و همچنین قسمت عمده‌ای از شادگان و بخش کمی از اهواز با این مشکل مواجه هستند. این در حالی است که پیش‌بینی بروز این مشکل را از قبل داشتیم.
کعبی ادامه داد: وزارت نیرو و سازمان برنامه و قرارگاه خاتم‌الانبیاء اقدام به احداث خط جدید به اسم خط غدیر ۲ کردند که از کرخه آب را تامین می‌کند، تا الان هم قسمت عمده‌ای از کار انجام شده و پیش‌بینی‌ها این است که تا ۱۵ تیر و با اتمام این پروژه مشکل آب شور آبادان و خرمشهر حل شود.
وی با بیان اینکه نارضایتی‌های به وجود آمده در آبادان و خرمشهر بر سر مساله آب بوده، یادآور شد: در حال حاضر مردم از آب بسته‌بندی استفاده می‌کنند که البته بخشی از سوی دولت توزیع می‌شود اما به دلیل اینکه کفاف نمی‌دهد مردم ناچار به خریداری آب هستند.
منبع : خبرگزاری ايسنا