کد مطلب: 115313
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۳
شرکت دارویی رسا با ارسال جوابیه ای، درباره خبر «بدهی ۶۰ میلیاردی یک ژن خوب مسأله‌ساز شد/ دختر نعمت زاده وزیر سابق صنعت و بدهی ۳۵۰ میلیاردی به داروسازان» پاسخ داد
جوابیه دختر نعمت زاده وزیر سابق صنعت در مورد بدهی350 میلیاردی به داروسازان و ژن خوب بودنش
 
به گزارش ایران خبر، جوابیه مذکور به شرح زیر است:

1-شرکت توسعه داروئی رسا از جمله شرکت های فعال در زمینه پخش دارو می باشد که مشکلات مشابه مالی سایر شرکت های پخش داروئی کشور طی یک سال گذشته گریبانگیر این شرکت نیز گردیده است.

2-برخلاف مطالب القائی مندرج در مقدمه خبر، این شرکت اساساً فاقد مجوز واردات بوده و بنابراین هیچ گاه از تسهیلات دریافت ارز دولتی چه در گذشته و چه در حال بهره مند نگردیده است.

3-مجموع بدهی شرکت به تامین کنندگان داروئی بسیار کمتر از ارقام اعلامی در خبر می باشد و در هر صورت شرکت نهایت تلاش خود را در تادیه دیون خود مصروف نموده و از این پس نیز به تلاش خود ادامه خواهد داد.

4-نحوه دریافت محصولات داروئی توسط این شرکت مشابه سایر شرکت های پخش داروئی بوده و هیچ گونه امتیاز خاصی از این لحاظ برای شرکت توسعه داروئی رسا در نظر گرفته نشده است.

5-این شرکت هیچ گونه ارتباطی با وزیر محترم سابق صنعت، معدن و تجارت نداشته و هیچ گونه رانت دولتی نیز تاکنون به آن تعلق نگرفته است. بدهی های حال حاضر حاصل عملکرد نامطلوب مدیریت وقت شرکت است که با مساعی سهام دار عمده و تغییرات مدیریتی صورت گرفته، هزینه های شرکت تا حد ممکن کاهش یافته و مطالبات اشخاص نیز با برنامه ریزی مناسب تسویه خواهد گردید.