کد مطلب: 115431
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۸
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اروپایی ها هر دو این موضوعات(نفت و بانکی) را به تحریم نکردن آمریکا منوط کرده اند. تعهدات اروپا روی هواست.
 
به گزارش ایران خبر، محمدکاظم انبارلویی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نتایج نشست کمیسیون مشترک برجام که روز گذشته در وین برگزار شد اظهار داشت: رهبر انقلاب شش شرط اساسی برای موضوع توافق با اروپا گذاشته بودند که هیچ کدام از این شروط اجرایی نشده و هیچ تضمینی هم برای تعهداتی که به ظاهر اروپایی ها پذیرفتند، مطرح نشده است.

وی افزود: قبل از این هم که بسته اروپا به ایران رسید، آقای رئیس جمهور در واکنشی به فرانسوی ها و آلمانی گفت که چنین بسته‌هایی، انتظارات ملت ایران را برطرف نمی کند.

انبارلویی تصریح کرد: اولین خواسته رهبری این بود که اروپا طی بیانیه ای علیه بدعهدی آمریکا موضع بگیرد که این کار انجام نشد. عمدتا مسائلی که اروپایی ها روی آن تمرکز کرده اند، مساله نفتی و تسهیلات بانکی است.

وی اضافه کرد: اروپایی ها هر دو این موضوعات(نفت و بانکی) را به تحریم نکردن آمریکا منوط کرده اند. تعهدات اروپا روی هواست. آن ها فقط درباره تعهد صحبت می کنند اما تضمینی به تهران نداده اند.

انبارلویی تصریح کرد: بسته پیشنهادی اروپا پُر از خالی است و هیچ نشانه ای از این اینکه بشود برای ادامه برجام به اروپایی ها امید داشت، وجود ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر