کد مطلب: 115581
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳
تعداد کشته شدگان باران سیل آسای ژاپن به 179 نفر رسید.
 

به گزارش ایران خبر، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن چهارشنبه به منطقه آسیب دیده در غرب ژاپن می رود، جایی که دست کم 179 نفر در اثر سیل و رانش زمین در پی بارش باران های سیل آسا جان خود را از دست دادند.

شینزو آبه که سفر خود به چهار کشور، از جمله بلژیک و فرانسه را لغو کرد، در ساعات اولیه صبح امروز توکیو را به مقصد استان اوکایاما، که همراه با هیروشیما از آسیب دیده ترین استان های ژاپن به شمار می روند، ترک کرد. نخست وزیر ژاپن از مکانهای آسیب دیده مختلفی بازدید خواهد کرد.

مقامات ژاپنی می گویند علاوه بر اینکه تا کنون 179 مورد مرگ ثبت شده است، دست کم از 9 نفر دیگر از ساکنان منطقه نیز هیچ خبری در دست نیست.

رسانه ها نیز از بیش از 50 تا 60 نفر دیگر که در پی این بارش ها ناپدید شده اند، خبر می دهند.

از سال 1982 تا کنون، این بزرگترین فاجعه مربوط به پدیده هواشناسی در مجمع الجزایر است.

هزاران نفر از سیل زدگان در پناهگاه هایی که مقامات کشور فراهم کرده اند، اسکان داده شده اند و برخی دیگر که از سوی بستگانشان مورد استقبال قرار گرفته اند، درباره آینده خود سؤالاتی را مطرح می کنند. دمای هوا در این منطقه بیش از 35 درجه سانتی گراد است.

حدود 75 هزار نیروی پلیس، آتش نشان، سربازان نیروهای دفاع از خود (نام ارتش ژاپن) و نیروهای گارد ساحلی به کمک قربانیان این حادثه آمده اند.

به گفته سخنگوی دولت، با وجود گرمای سوزان و هوای 35 درجه سانتی گراد، عملیات جستجو و پاکسازی در حال حاضر ادامه دارد و این هوای آفتابی دست کم تا یک هفته دیگر نیز طول خواهد کشید.

وی تأکید کرد در برابر مشکلات ناشی از تابش شدید نور خورشید و گرمای شدید هوا و نیز احتمال رانش دوباره زمین باید بسیار هوشیار باشیم.

بارش باران بی سابقه در طول سه روز، سیل های وحشتناک، رانش زمین و آسیب های عمده دیگری را به همراه داشت و بسیاری از ساکنان منطقه را در دام خود گرفتار کرد.

آتش نشانانی که به محل اعزام شده اند، دو هزار خانه ای را که پر از آب شده بودند، تک تک بررسی کردند. همه این خانه ها پیش از این نیز یک بار دیگر از سوی نظامیان بازرسی شده بود اما آتش نشانان می خواهند کاملا مطمئن شوند که هیچ بازمانده یا جسدی در خانه ها باقی نمانده باشد.

مقامات هشدار می دهند با توجه به سست و شکننده شدن زمین در اثر فرورفتن آب زیاد درون آن، خطر رانش زمین همچنان وجود دارد.

مقامات محلی نیز می گویند دستور جدیدی برای تخلیه روستایی در منطقه هیروشیما به دلیل سرازیر شدن تالاب صادر شده است. بیست و پنج خانواده در معرض خطر هستند./ صدا وسیما 

 

 

منبع : ایران آنلاین