کد مطلب: 116465
 
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۷
رنوی فرانسه، حتی با این‌که خودرویی در آمریکا نمی‌فروشد، احتمالا آخرین شرکتی خواهد بود که قربانی تحریم‌های جدید دونالد ترامپ بر ضد ایران می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از بلومبرگ انگلیسی، رنوی فرانسه، حتی با این‌که خودرویی در آمریکا نمی‌فروشد، احتمالا آخرین شرکتی خواهد بود که قربانی تحریم‌های جدید دونالد ترامپ بر ضد ایران می‌شود.

مدیرعامل رنو، تیری بولور، روز جمعه در کنفرانس تلفنی با تحلیل‌گران بلومبرگ در مورد درآمدهای این شرکت، گفت که احتمالا برای التزام به تحریم‌های آمریکا، فعالیت‌های ایران خود را معلق کنند.

او گفت: ما به دنبال فرصت‌های تجاری جدید، به‌ویژه در آفریقا هستیم تا با رشدی قدرتمند، فرصت‌های از دست رفته در ایران را جبران کنیم.

رقیب فرانسوی رنو، پی‌اس‌ای (پژو-سیتروئن)، هم فعالیت‌های خود در ایران را متوقف کرده است. شرکت‌های انرژی فرانسوی توتال و انژی هم به سوی خروج از ایران پیش می‌روند. به همراه این‌ها، غول‌های صنعتی اروپا، مانند زیمنس آلمان، که توافق کرده بود برای ایران توربین تامین کند، و غول هواپیماسازی، ایرباس که برنده سفارشی ۱۰۰ فروندی از ایران شده بود، به دنبال توقف فعالیت‌های مرتبط با ایران هستند. گروه اینگنیکو، که پرداخت‌ها را پردازش می‌کرد هم این هفته اعلام کرد فعالیت‌های خود در ایران را تعطیل خواهد کرد.

منبع : خبرگزاری مهر