کد مطلب: 116620
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه هم‌اکنون شاهد افزایش ۶۰ درصدی نرخ مسکن در برخی مناطق کشور هستیم، گفت:این موضوع با عدم توانایی مردم در خرید سبب ایجاد رکود در بازار و بروز بسیاری از مشکلات شده است.
 

به گزارش ایران خبر، صدیف بدری اظهار داشت: ایجاد بهسازی راه‌های روستایی و عشایری با اختصاص یک هزار میلیارد تومان  از منابع حاصل از انتشار اسناد خزانه اسلامی در دستور کار قرار گرفت که مهم‌ترین هدف در این زمینه تسریع اجرای پروژه‌های عمرانی است.

وی با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های راه در مناطق روستایی کاهش مهاجرت را به دنبال خواهد داشت بیان کرد: در بودجه مصوب امسال 145 میلیارد تومان برای ایجاد راه‌های روستایی در نظر گرفته شده که این میزان اعتبار کفاف نخواهد کرد و انتظار می‌رود در این زمینه اعتبارات مناسبی تخصیص یابد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاحاتی مبنی بر تخصیص اعتبارات 20 درصدی برای عمران روستاها و مابقی برای راه‌های روستایی و عشایری نیز بیان کرد: امیدواریم با پیگیری‌های انجام یافته اعتبارات مناسبی به این حوزه تزریق شود تا شاهد توسعه پروژه‌های راه در سطح کشور باشیم.

بدری با اشاره به تزریق رکود به جامعه با گرانی بی‌سابقه مسکن تصریح کرد: متاسفانه هم‌اکنون شاهد افزایش 60 درصدی نرخ مسکن در برخی مناطق کشور هستیم که این موضوع با عدم توانایی مردم در خرید سبب ایجاد رکود در بازار و بروز بسیاری از مشکلات شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه تنها موضوع بحث قیمت مسکن نیست بلکه قیمت مصالح ساختمانی نیز در ماه‌های اخیر به اوج خود رسیده و تمامی این موارد افزایش نرخ مسکن را در بازار تثبیت خواهد کرد و این مسئله توان مالی مردم را در حد قابل توجهی کاهش خواهد داد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کاهش توان مالی مردم معاملات مسکن را نیز در حد چشم‌گیری کاهش خواهد داد و البته ادامه رویه فعلی در بازار مسکن و تشدید گرانی‌ها بازار را برای مدت طولانی درگیر رکود خواهد کرد.

بدری ضمن اشاره به برنامه‌گی دولت در ارتباط با آسیب‌ دیدن مسکن نیز گفت: باید در این زمینه برنامه‌های مناسبی ت دوین شود تا بتوانیم شرایط بازار مسکن را به ثبات برسانیم چرا که در حال حاضر ارائه تسهیلات مسکن نیز نمی‌تواند چاره‌ ساز باشد که به همین منظور منتظر پاسخگویی مناسب از سمت تیم اقتصادی دولت در این زمینه هستیم.

/تسنیم

منبع : ایران آنلاین