کد مطلب: 117135
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۲
جوان 34 ساله اعدامی پس از 6 سال حبس در زندان فارس با رضایت اولیای دم بخشیده شد.
 

به گزارش ایران خبر، با تلاش چندین ماهه اعضای شعبه ۷۶ ویژه صلح و سازش استانی فارس یک فقره پرونده محکوم به قصاص نفس پس از گذراندن مراحل قانونی با صلح و سازش مختومه و جوان ۳۴ ساله از طناب دار نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف فارس در راستای اجرای سنت حسنه عفو و گذشت و عمل به روایات اسلامی از طرف خانواده مقتول و با دستور ریاست شوراهای حل اختلاف فارس پرونده به شعبه 76 ویژه صلح و سازش استانی  ارجاع و با تلاش مستمر و شبانه‌روزی اعضای شعبه، پرونده در نهایت منجر به صلح و سازش شده و اولیای دم مقتول مراتب رضایت کامل و بدون قید و شرط خود را  اعلام کردند.

 این گزارش حاکی است این  قتل  در 6 مرداد ماه سال 91 در یکی از روستاهای دشت ارژن فارس اتفاق افتاده و در آن جوانی به نام علی پس از مشاجره لفظی با ضربات چاقو  به قتل می‌رسد.

پس از شکایت اولیای دم و اعتراف متهم، جرم محرز و حکم به قصاص نفس صادر شد که پس از تایید رأی صادره در دیوان عالی کشور جهت  اجرا به شعبه 7 اجرای احکام شیراز ابلاغ و در  تاریخ 26 آبان ماه 94 پرونده به منظور ایجاد مصالحه به شعبه ویژه صلح و سازش استانی ارجاع شد.

لازم به ذکر است با تلاش شعبه  ویژه مصالحه قتل عمد شوراهای حل اختلاف استان فارس  برای اخذ رضایت از با برگزاری  20 جلسه  با اولیاء دم و ملاقات با زندانی و پس از گذشت 40 ماه با همکاری و مساعدت و گذشت اولیاء دم، قاتل از چوبه دار رهایی یافت./تسنیم

منبع : ایران آنلاین