کد مطلب: 117167
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷
شاهرود-رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه قسمتی از جنگل ابر شاهرود محدوده مرز بین دو استان سمنان و گلستان، ساعتی پیش دچار حریق شده است، گفت: چهار اکیپ از شاهرود به منطقه اعزام شدند.
 
به گزارش ایران خبر، محمدرضا کشاورزیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه جنگل ابر شاهرود محدوده مرز بین استان گلستان و سمنان ساعتی پیش آتش‌گرفته است، ابراز داشت: از علت دقیق آتش‌سوزی اطلاعات بیشتری در دسترس نیست اما طبق اطلاعات واصله آتش در منطقه صعب‌العبور جنگل ابر اتفاق افتاده است.

وی بابیان اینکه در پی وقوع آتش‌سوزی چهار اکیپ امدادی از شاهرود برای اطفای حریق به محل اعزام شدند، افزود: از استان گلستان نیز مأموران اجرایی منابع طبیعی در محل حضور دارند که امیدواریم به‌زودی این آتش اطفا شود.

رئیس منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه از حجم آتش‌سوزی و گستره آن با توجه به اینکه این حادثه ساعتی پیش رخ‌داده است تا رسیدن نیروهای امدادی نمی‌توان اظهار نظر کرد، ابراز داشت: نیروهای بومی و آموزش‌دیده نیز به همراه منابع طبیعی به محل موردنظر اعزام شدند که جزئیات آن قطعاً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کشاورزیان اضافه کرد: با توجه به اینکه در فصل گرم سال قرار داریم و مراتع و جنگل‌ها از رطوبت عاری هستند، هر اتفاق کوچکی می‌تواند باعث شعله‌ور شدن آتش در منطقه شود لذا از شهروندان تقاضا داریم به‌محض مشاهده هرگونه دود و آتش بلافاصله به منابع طبیعی اطلاع دهند.

منبع : خبرگزاری مهر