کد مطلب: 117215
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲
سه کارمند به حساب بانکی کارفرمایشان دستبرد زدند.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ فیروز سرخوش نهاد روز جمعه اظهار داشت: سه کارمند در دفتر خدماتی شخصی مشغول به فعالیت بودند که کارفرما کارت عابر بانک و رمز آن را در اختیار آنها قرار می دهد.

وی اضافه کرد: این افراد با سوء استفاده از اعتماد کارفرما، خریدهای اینترنتی خود را با برداشت غیرمجاز از این کارت عابر بانک انجام می دادند.
رئیس پلیس فتا همدان بیان کرد: کارفرما به علت مشغله زیاد ابتدا متوجه برداشت های اینترنتی نشده بود اما پس از حضور در بانک بررسی حساب متوجه کسری حساب خود می شود.
سرهنگ سرخوش نهاد ادامه داد: این فرد با حضور در پلیس فتا خواستار بررسی این موضوع شد که در جریان رسیدگی به این پرونده و انجام سرقت توسط کارمندان برملا و سه نفر دستگیر شدند.
وی تاکید کرد: رعایت نکردن محرمانه بودن اطلاعات حساب‌های بانکی، زمینه را برای سوء استفاده افراد سودجو فراهم کرده بود.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی همدان به شهروندان هشدار داد: بی توجهی به نگهداری از اطلاعات محرمانه بانکی و در اختیار قرار دادن کارت‌های بانکی در مکان‌های عمومی و شرکت‌ها می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.
سرهنگ سرخوش نهاد از مردم خواست تا از در اختیار قرار دادن کارت بانکی و رمز عبور آن به دیگر افراد خودداری کنند و در صورت نیاز به ارایه اطلاعات در اولین فرصت رمز اول و دوم خود را تغییر دهند.
چهار ماهه سالجاری 85 درصد جرائم رخ داده در فضای مجازی کشف شده است./ ایرنا 
 

منبع : ایران آنلاین