کد مطلب: 117233
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱
علی خدایی افزود: ضرورت ایجاب می‌کند با توجه به اهمیت موضوع، این شکاف بسرعت جبران شود تا کارگران در زندگی با تنگنای معیشتی مواجه نباشند.
 

به گزارش ایران خبر، نماینده کارگران در شورای عالی کار از افت ۴۸ درصدی قدرت خرید جامعه کارگری طی چهار ماهه سال‌جاری در کشور خبرداد.

  علی خدایی افزود: ضرورت ایجاب می‌کند با توجه به اهمیت موضوع، این شکاف بسرعت جبران شود تا کارگران در زندگی با تنگنای معیشتی مواجه نباشند.
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: با محاسبات صورت گرفته در کارگروه مزد کانون عالی شورای اسلامی کار معلوم شد بخش قابل توجهی از جامعه کارگری با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد مملکت قدرت خرید خود را از دست داده‌اند.
وی افزود: این محاسبات به گروه کارفرمایی و دولت ارائه و خوشبختانه مورد پذیرش شرکای اجتماعی (کارفرمایی و دولت) نیز واقع شد.
خدایی تصریح کرد: قرار شد کارگروه دستمزد با هدف بررسی راهکارهای افزایش قدرت خرید جامعه کارگری به‌صورت سه جانبه تشکیل شود.
وی به رادیو اقتصاد گفت: هرچند طبیعی به نظر می‌رسد از افزایش مستقیم دستمزد بیشتر استقبال شود اما راه‌های مختلف دیگری وجود دارد که با حضور گروه‌های کارفرمایی و دولت به بحث و بررسی خواهیم نشست تا بهترین راهکار در نهایت انتخاب و مورد توجه قرارگیرد.
نماینده کارگران در شورای عالی کار در پاسخ به پرسشی مبنی بر اعلام رقم و درصد مورد پیش‌بینی برای افزایش حقوق کارگران به رادیو اقتصاد افزود: صلاح نیست رقم و درصد مورد نظر برای افزایش حقوق کارگران قبل از طرح در کارگروه دستمزد رسانه‌ای شود اما نکته بسیار واجد اهمیت در این میان اینکه قدرت خرید از دسته رفته جامعه کارگری باید بسرعت جبران شود.
وی در ادامه یادآورشد: برای جبران شکاف موجود شاید افزایش مستقیم دستمزد به تنهایی راهگشا نباشد از این‌رو ضرورت دارد روش‌های ترکیبی در این حوزه مدنظر قرارگیرد./  خبرگزاری صدا و سیما
منبع : ایران آنلاین