کد مطلب: 118275
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
شهردار ارومیه از افتتاح شهربازی چی چست در هفته دولت خبرداد و گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، شهربازی مدرن ارومیه گشایش می‌یابد.
 
به گزارش ایران خبر، محمد حضرت پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به نیاز شهر به وجود شهربازی مدرن و با بیان اینکه  مساحت پروژه شهربازی ارومیه ۱۶ هکتار است، افزود:  مجموعه تفریحی چی چست شامل هتل چهار ستاره، باغ گلها، آبشار سه بعدی و موزیکال، کافی شاب، رستوران، آمفی تئاتر مدرن، کارتینگ، زمین تیراندازی، فوتبال،  والیبال و والیبال ساحلی و باند هواپیماهای  موتوری، قلعه چوبی و در نهایت شهربازی مدرن است.

حضرت پور با بیان اینکه  شهربازی مدرن ارومیه به تجهیزات به روز شهربازی دنیا مجهز است، ادامه داد: دستگاه‌های مدنظر در شهربازی نصب شده و در مراحل پایانی کار برای افتتاح هستیم که بزودی افتتاح می‌شود.

شهردار ارومیه  با اعلام خبر افتتاح پروژه‌های شهرداری به ارزش 60 میلیارد تومان بیان کرد: آسفالت معابر، جدول‌گذاری و پیاده رو سازی معابر، راه اندازی کانال‌های سنگی، ساخت 5 فرهنگسرای جدید و 10 سرویس بهداشتی از دیگر پروژه افتتاحی شهرداری ارومیه به مناسبت هفته دولت است.

حضرت پور با اشاره به افتتاح تقاطع غیر همسطح آذربایجان بیان کرد:  مراحل ساخت تقاطع غیر همسطح آذربایجان در زمان ساخت با بحران‌های  مالی موجود با روند کندی به پیش رفت که خوشبختانه با مساعدت‌های مالی استانداری آذربایجان غربی و مدیریت برنامه و بودجه هم اینک با پیشرفت خوبی در دست ساخت است.

وی عنوان کرد: پیش بینی می شود با تدوام عملیات پروژه تقاطع غیر همسطح آذربایجان  تا ایام الله دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد.

حضرت پور با اشاره به عملیات اجرایی رینگ بیرونی شهر ارومیه ( کمربندی دوم) گفت: هم اینک 5 کیلومتر از فاز اول از محل  تقاطع غیر هم سطح سرو(شهیدلر کورپسی) تا جاده انهر در حال اجراست و تا پایان سال گشایش می‌یابد. با گشایش کمربندی دوم شهر ارومیه، معضل ترافیک در مسیرهای منتهی به شهرک های اطراف  کاهش می‌یابد.

شهردار ارومیه با بیان اینکه کمربند بیرونی شهر ارومیه به طول 29 کیلومتر در دست اجرا است، افزود:  کمربند بیرونی شهر از محل تقاطع غیر هم سطح سرو(شهیدلر کورپسی) آغاز  و در جاده سنتو در محل پایانی ایستگاه راه آهن  به پایان می‌رسد.

منبع : خبرگزاری ايسنا