کد مطلب: 118338
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به برقراری آسمان صاف و آفتابی در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده، از تشکیل پدیده گرد و خاک در مرزهای غرب و جنوب غرب کشور و تداوم این پدیده در سیستان و بلوچستان خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از امروز تا آخر هفته در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آسمان صاف و آفتابی پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی همین مدت در سواحل دریای خزر در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و احتمال بارش خفیف پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا آخر هفته در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک ادامه خواهد داشت. 

به گفته وظیفه، از فردا تا پایان هفته جاری در سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل طوفان گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. 

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین تأکید کرد: امروز و فردا (سه‌شنبه و چهارشنبه ۶ و ۷ شهریور) با افزایش سرعت باد در مرزهای غرب و جنوب غرب کشور احتمال تشکیل گرد و خاک در این مناطق وجود دارد همچنین فردا شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

وظیفه در پایان در مورد شرایط جوی تهران اظهار کرد: آسمان تهران فردا و پس فردا (چهارشنبه و پنجشنبه ۷ و ۸ شهریور) صاف، گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی این دو روز ۳۶ و ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. 

منبع : خبرگزاری ايسنا