کد مطلب: 119143
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۴
رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به میزان گردوی برداشتی در سال گذشته از باغات آذربایجان غربی تصریح کرد: سال گذشته 8 هزار و 604 تن گردو در استان برداشت شد که امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بدلیل خسارت سرمای دیررس بهاره کاهش 52 درصد را شاهد خواهیم بود.
 
به گزارش ایران خبر، اسمعیل کریم زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، سطح زیر کشت باغات گردو در استان را 5 هزار و 180 هکتار اعلام کرد و افزود: پیش بینی می شود امسال 4 هزار و 515 تن گردو از باغات استان برداشت شود.

وی با  بیان اینکه پیش بینی می شود امسال در شهرستان ارومیه 997 تن گردو از باغات این شهرستان برداشت شود گفت:پیش بینی می شود میزان 3000 تن از این محصول به شکل تازه خوری مصرف و هزارو 515 تن به سایر استانها و خارج از کشور صادر شود.

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: گردوی تولیدی در حدود 750 تن در صنایع شیرینی پزی، حلوا پزی و نقل مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه سردشت با هزارو 695 تن رکورد دار و مقام اول تولید گردوی استان در سال جاری بوده افزود:  انواع ارقام گردوی تولیدی استان شامل محلی، چندلر، فرنور و فرانکت است.


منبع : خبرگزاری ايسنا