کد مطلب: 119633
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
محسن هاشمی‌رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران گفت: تطبیق احکام شورای شهر با قانون بر عهده وزارت کشور است و سوالات مربوط به ماندگاری افشانی باید از وزیر کشور پرسیده شود، اگرچه ما علاقمند به ماندگاری افشانی هستیم.
 
به گزارش ایران خبر، اخبار اجتماعی/ محسن هاشمی‌رفسنجانی در پایان هشتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران که امروز، یکشنبه برگزار شد، با اشاره به مصوبات امروزه جلسه شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مصوبات الزام شهرداری برای ارائه لایحه استفاده بیشتر از جوانان در پست‌های مدیریتی بود که یک فوریت آن تصویب شد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در ادامه لایحه نرخ خدمت‌رسانی بیشتر برای سرویس مدارس دانش‌آموزان بررسی شد، تصریح کرد: کلیات این طرح تصویب شد، اما جزئیات آن به جلسات بعدی موکول شد.

وی تصریح کرد: در جریان این بررسی صحبتی در خصوص نرخ نشد و بیشتر بررسی‌ها مربوط به انجام خدمات ویژه در سرویس مدارس بود که می‌تواند شامل خدماتی از قبیل برخورداری از مراقب و یا خدمات تغذیه‌ای در سرویس باشد.

وضعیت قانون منع بکارگیری بازنشستگان

هاشمی رفسنجانی در ادامه با اشاره به اعلام نظر نهایی شورای نگهبان در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان، گفت: این وضعیت تغییری در موضع‌گیری‌های ما ایجاد نمی‌کند و ما حداکثر تلاش خود را می‌کنیم تا با استفاده از تفسیر قانون، افشانی را در پست مدیریت شهرداری حفظ کنیم.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: تطبیق احکام شورای شهر با قانون بر عهده وزارت کشور است و سوالات مربوط به ماندگاری افشانی باید از وزیر کشور پرسیده شود، اگرچه ما علاقمند به ماندگاری افشانی هستیم.

وی با تأکید بر اینکه ما یک شهردار را انتخاب کرده‌ایم که با او در حال همکاری برای اداره شهر هستیم، گفت: قطع این همکاری منوط به آن است که مراجع ذی‌صلاح به صورت رسمی به ما اعلام کنند که ادامه فعالیت افشانی غیرقانونی است و این موضوع را هم باید به صورت کتبی اعلام کنند و هنگامی که این کار را کردیم، ما هم دلایل خود مبنی بر قانونی بودن حضور وی را اعلام خواهیم کرد.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: پس از ابلاغ این قانون ما از مدیریت حقوقی رئیس جمهور و یا دیوان محاسبات سوال خواهیم کرد و اگر هر دو اعلام کردند که این موضوع در مورد شهرداران منطبق نیست، عمل می‌کنیم.

وی افزود: اگر اختلافی بین دیوان محاسبات و مدیریت حقوقی ریاست جمهوری باشد، آن وقت به سمت استفساریه خواهیم رفت.

احضار اعضای شورا به دادگاه

هاشمی رفسنجانی در خصوص احضار میرلوحی به دادگاه گفت: اعضای شورا در طول سال مساعده‌هایی می‌کنند و در برخی از این موارد سخنانی گفته می‌شود که قوه قضائیه آن‌ها را احضار می‌کند.

وی افزود: برخی از آن‌ها توسط دادستان دستور داده شده که وظیفه اوست، زیرا شکایت‌هایی پشت آن بوده است و مورد آقای میرلوحی هم یک شکایت شخصی بود که قوه قضائیه وظیفه دارد به آن رسیدگی کند.

هاشمی رفسنجانی در خصوص آمار احضار اعضای شورا در یکسال اخیر گفت: آمار آن را در حال حاضر ندارم، اما تعداد آن قابل ملاحظه است.

وی در خصوص نامه‌ای که اعضای شورا به وزیر کشور نوشتند، گفت: متنی از طرف کمیته منابع انسانی شورا و کمیسیون حقوقی و نظارت شورا تهیه شد که من آن را خواندم و پس از رفع ایرادات آن قبل از اینکه من آن را امضاء کنم، آقای امینی شب گذشته نخوابیده بود و به این نامه فکر کرده بود و از من خواست که آن را امضاء نکنم و او نامه را تکمیل کند، چون ادله جدیدی پیدا کرده بود که ماندگاری افشانی را محکم‌تر می‌کرد.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: در این نامه خواسته ما این نیست که آن‌ها برای افشانی تعیین تکلیف کنند، بلکه استدلال‌هایی مبنی بر این است که افشانی همچنان می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر افراد به این فکر نمی‌کنند که افشانی رفتنی است و من هم تا حالا سخنی مربوط به جایگزینی او نشنیده‌ام.

رئیس شورای تهران با بیان اینکه برنامه سوم آماده شده است و طی روزهای آینده چاپ می‌شود، گفت: بعد از چاپ، افشانی در شورا حضور خواهد یافت و برنامه سوم شهرداری را توضیح خواهد داد و گزارشی هم از فعالیت یک ساله شهرداری را به شورا ارائه خواهد داد.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا برای شهردار تهران شدن کاندید خواهید شد یا خیر؟، گفت: اصولا فرد خودش کاندید نمی‌شود و عده‌ای او را پیشنهاد می‌دهند.

منبع : ایران آنلاین